Najdi forum

Ali ima kdo izkušnje z creatinom?

In kaj o kreatinu bi rad vedel?

Lp, Andrej

zanima me predvsem, pravilno doziranje, koliko časa je treba jemati, da je kaj učinka, ali so možni kakšni stranski učinki, itd

Tezko ti svetujem o doziranju kreatina, ker je najbolje, da z eksperimentiranjem ugotovis, koliksna kolicina ti najbolj ustreza. Sicer pa imas osnovna navodila na embalazi proizvoda, ne? Na splosno naj bi se na zacetku (tako imenovana loading faza) jemalo 30-40g kreatina dnevno, razdeljenega na odmerke po 5g, in sicer 1 teden (najvec pa 10 dni). V nadaljevanju priporocajo 5-10g dnevno za vzdrzevanje ravni. To naj bi bila tista osnova. Potem pa imas variante. Sama sem vecjo kolicino jemala 3 dni vsakih 15 dni in sicer 30g (razdeljeno na odmerke po 5g). 2x tedensko, ko sem imela visoko intenziven trening z utezmi, pa sem pred njim (cca. 4 ure prej) vzela 8g in tik pred njim (cca 45-60 min) se 8 g. Pri meni je delovalo…
Zavedati se moras, da s kreatinom pridobis le pri krajsih, aerobnih, visokointenzivnih treningih. Ce se ukvarjas z aerobnimi sporti, ti lahko porast telesne teze prinese prevec negativnih posledic… Kreatin namrec zagotavlja energijo skeletnim misicam predvsem pri eksplozivnih, malo casa trajajocih gibih. Je vir energije za misicno delo. Pospesuje sintezo aktina in miozina in s tem se posledicno poveca volumen misicnih celic. Ucinek je opazen ze po nekaj dnevih. Spomnila bi te rada se na to, da je kreatin v mesu, ribah… Upam, da sem ti pomagala. Lep pozdrav!

Preberi članek Srdjana Djordjeviča na naslovu http://www.medicaartis.si/kreatin.htm.

Lep pozdrav, Andrej

New Report

Close