Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa učvrstitev telesa, povečanje zadnjice

učvrstitev telesa, povečanje zadnjice

Pozdravljeni.

Mene zanima, kako bi lahko najučinkoviteje dosegla lepše oblikovano telo in prav tako pridobitev mišic in povečanje zadnjice. Kaj je potrebno za najboljši rezultat pri prehrani in kaj pri telovadbi?
Pri meni sedaj to izgleda tako; Pred nekaj časa sem začela z telovadbo doma. Sicer nimam preveč kil (163 cm – 52 kg – 19 let), želim pa si telo preoblikovati, učvrstiti. Kaj je pri tem najpomembneje? Sedaj telovadim že kar nekaj časa ( 5,6x tedensko po 30, 40 ali 50 – 60 min) in sicer različno, včasih kardio, včasih za moč, včasih HIIT itd. Nedolgo nazaj sem začela piti tudi proteine, ki jih popijem po treningu. Razmišljam, da bi jih začela piti še zjutaj, koliko je pravzaprav priporočljivo?:). Pri hrani pa tudi pazim, da se jem veliko predelanih OH, da uživam veliko beljakovin, jem polnozrnati kruh, sicer mlečnih izdelkov ne uživam (veganka), in zelooo malo sladkorja. Je pa res da ne pazim toliko pri količini prehrane. Recimo moj jedilnik: zjutraj pojem polnozrnat kruh z kakšnim namazom ali kikirikijevim maslom. Za malico med predavanji pojem polnozrnat kruh spet z kakšnim namazom ali kikirikijem, po navadi kakšno jabolko in včasih še kakšno polnozrnato tablico (namesto čokoladice). Za kosilo imam večinoma ogromno zelenjave in različne stročnice (fižol, čičerika,leča..) ali pa sojini polpeti ali kaj podobnega. Potem popoldne telovadim, po telovadbi pojem še kakšnem kruh z nečim in zvečer običajno solato ali kaj lažjega. Imam 6 obrokov na dan, ampak pojem kar veliko OH, mogoče preveč? Na žalost se kruhu ne morem opreti:I Telo se mi učvrstuje, odkar telovadim ampak takoooo počasi, me zanima s čim se da to pospešiti če se da. 😛 Naj pa še omenim da med vikendi žal velikokrat tudi žuriram in pijem alkohol, kar vem da vsebuje ogroooooomno kalorij in slabo deluje na telo.

Hvala za odgovor in LP:)

Imej potrpljenje. Vprašanje je, kako intenzivna je tvoja vadba … se pošteno namučiš, prepotiš?

Saj to, kaj je v beljakovinskih dodatkih, menda veš – ko praviš, da si veganka. Če ješ proteinske praške, nekako nisi.

Po domace porazen jedilnik..katere proteine(soja?),ce pijes whey potem nisi veganka….tudi zjutraj jih lahko pijes…delaj vaje za celo telo in na moc!!!kardio samo ob nedeljah za duso,preveckrat treniras dovolj bo 4(kvalitetno)….malo vec oresckov in mascob(avokado,olive,olivno olje…),dokler bos jedla veliko OH-jev bodo rezultati taksni…cez noc ne mores postai mis fitnesa…

Tukaj pa ste prijazni.. Pijem grahove beljakovine, vem kdaj si vegan, kdaj nisi, moja odločitev. Vem da imajo whey boljšo sestavo itd itd, ampak bojo moral tut grahovi zadostovat. bom poskusla več beljakovin, manj oh, hvala za odg. lp

Malo smo te napadli,brez zamere:).Po treningu pac vzames nekaj riza+proteine,kruh probaj zamenjati z strocnicami+orescki…ne toliko trenirati.Pocasi se dalec pride:)

Poskusi z vajami od Jillian Michaels 30 day shred na youtube, ubijalske vaje, ampak zelo učinkovite.

New Report

Close