Najdi forum

Pozdravljeni
Jaz pa imam na zadnjih zobeh.. Mislim da sta kočnika.. Na vsaki strani.. Črnorjave lise oz obloge na zgornjem delu zoba.. Karies očitno ni saj imam to že nekaj časa in zobozdravnica tega ni niti omenila niti očistila… Boli me ne, niti nimajo gnojnega vonja.. Nekje sem prebrala da nastanejo zaradi premaza za aparat ker bi naj ta raztopil oz uničil naravno zobno povrhnjico.. Nekaj takega.. (stara sem 19 in ga nosim že kakšno leto).
Bi mi morda Vi lahko ” razkrili ” 😀 .. Za kakšne obloge to gre in zakaj nastanejo?
Hvala za vaš odgovor

Pozdravljeni,

Morda bi bilo dobro, da bi poslikali obloge na zobeh, ker brez da bi videla stanje težko komentiram.
Večkrat imajo pacienti zabarvanja na sklenini ob robu oz.ob dlesni….ta zabarvanja res niso nevarna, so pa estetsko moteča, vendar se jih da odstraniti s polirnimi pastami in gumicami.
Toliko vam lahko odgovorim glede na napisano.

Lep pozdrav

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close