Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija zavrnitev upokojitve

zavrnitev upokojitve

Spoštovani!
Onkolog predlaga upokojitev za 4 ure zaradi posledic operacij in obsevanj. Ker me moje delo veseli in me ne obremenjuje, si tega ne želim. Lahko zavrnem predlog onkologa? Me lahko zaradi tega čakajo kakšne težave pri morebitnem bodočem bolniškem staležu (npr. zaradi kakšne druge bolezni ali obstoječega raka)?
Najlepša hvala za odgovor!

Postopek za uveljavljanje pravic iz obveznega zavarovanja se začne na zahtevo zavarovanca. V primeru uveljavljanja pravic iz invalidskega zavarovanja se začne tudi na predlog zavarovančevega osebnega zdravnika ali imenovanega zdravnika. Onkolog torej ni tista oseba na podlagi katerega se bi lahko začek postopek za uveljavljanje pravic iz invalidskega zavarovanja.
Pomeniti se boste morali s svojim osebnim zdravnikom. V kolikor ste v staležu nad 1 leto se začne IK postopek na podlagi zahteve imenovanega zdravnika. V kolikor lahko svoje delo opravljate in pri vas niso nastale takšne zdravstvebne spremembe, ki bi zmanjšale zmožnosti za zagotovitev oziroma ohranitev delovnega mesta oziroma za poklicno napredovanje pa pri vas invalidnost, kakor jo definira 60. člen ZPIZ-1 tudi ni podana.

Hvala za odgovor! Lep dan!

New Report

Close