Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Odločba IK, kako umakniti pritožbo

Odločba IK, kako umakniti pritožbo

Znašla sem se v kar precej veliki zagati in prosim za pomoč. Na kratko o moji bolezni: invazivni duktalni rak leve dojke, III st. , Her neg., hormonsko odvisen. Imela sem predoperativno KT, ohranitveno operacijo ter obsevanje. Sedaj sem na hormonskem zdravljenju Nolvadeks. Zdravljenje sem zaključila v avgusta 2009. 14 dni po zdravilišču v Dobrni sem bila napotena na delo. Po enem letu bolniške in težkem zdravljenju sem bila kar precej negotova oz. prestrašena kako bom zmogla delo. Težko mi je bilo tudi zato ker je takrat v firmi v kateri delam potekala reorganizacija z odpuščanji..nezdrava klima in vse to..Tako sem s svojo osebno zdravnico vložila predlog na IK. Na prvi stopnji so me zavrnili, pa sem se potem precej lahkomiselno pritožila na izdano odločbo. Službene zadeve so se sčasoma uredile in moje počutje poboljšalo, predvsem zaradi moje velike želje ” postati ” taka kot prej. Razen majhnih občasnih težav ( živčnost, blagi oblivi ) brez večjih težav opravljam svoje delo, ki ga imam zelo rada. Sedaj pa bistvo mojega problema…včeraj sem prejela odločbo ( brez, da bi me povabili na obravnavo ), da mi priznajo zmanjšanje delovnika za 4 ure, 4 ure pa inv. upokojitev. Moje presenečenje je bilo zares veliko. Ko sem danes poklicala gospo na ZPIZ, ki je vodila postopek, me je ” skoraj dobesedno ” nahrulila, kaj da se grem, da se lahko pritožim samo na sodišče, pa da to traja lahko 6 let ……Ob tem moram povedati, da sem to odločbo prejela po 1 letu, od prvega postopka. Čudi me, da me niso obvestili, da poteka postopek..ne poznam postopkov …Upam, da sem dovolj pojasnila svojo težavo in lepo prosim za pomoč, kako naj uredim, da bom lahko delala še naprej po 8 ur. Še to…do upokojitve mi manjkata cca 2 leti. Hvala z odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

Odločba, s katero so priznane pravice na podlagi invalidnosti II. ali III. kategorije, se izvrši, ko postane dokončna v upravnem postopku( 2.odst.262.čl. ZPIZ-1). Takšno odločbo je dolžan delodajalec tudi izvršiti ( 1.odst.101.čl. ZPIZ-1) in delavcu ponuditi opravljanje drugega dela na delovnem mestu skladno z njegovo preostalo delovno zmožnostjo in strokovno izobrazbo ali delo s krajšim delovnim časom od polnega, razen v primerih, ko mu lahko skladno s 102. členom ZPIZ-1 in predpisi o delovnih razmerjih odpove pogodbo o zaposlitvi.

Navedeno v vašem primeru pomeni, da sicer lahko zahtevate sodno varstvo zoper zahtevano dokončno odločbo o ugotovljeni invalidnosti, vendar se bo ta kljub temu v skladu z zgoraj navedenim s strani delodajalca v vmesnem obdobju morala izvršiti, delodajalec bo dolžan izdano odločbo realizirati.
Postopek pred sodiščem prve in druge stopnje ne traja 6 let temveč veliko manj.
Lp.

New Report

Close