Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija upokojitev

upokojitev

pozdravljeni,imam uradno neozdravljivo vrsto raka pa me nočejo upokojiti ker zdravljenje še ni končano čeprav le to ne more biti če je bolezen neozdravljiva,poleg tega so na zpizu jasno povedali da,če je bolezen neozdravljiva se smatra da je zdravljenje končano,kako je s tem ? kdo ima koga za norca,že skoraj dve leti živim samo od socialne podpore 225 eurov sem na kemotarpiji in nezmožen za delo,ali ni to diskriminacija in kršenje človekovih pravic,v času ko so mi odkrili diagnozo sem bil nezaposlen na zavodu in tako je ostalo,oni na zpizu pa me vztrajno zavračajo češ da zdravljenje ni končano,njoki zabiti pa pri meni nikoli ne bo končano,ko bo konec s kemoterapijo se bo nadaljevalo opazovanje,stalne kontrole,ultrazvoki itd. vse do nove kemoterapije in to ne more biti tako,dajte mi prosim en pameten koristen odgovor ker do zdaj mi ga še nihče ni dal,sploh v zvezi z izjavo,ki jo je predstavnik zpiza dal javno na televiziji ” če je bolezen neozdravljiva se smatra da je zdravljenje končano in se gre na komisijo” in tam ti rečejo ni penzije ker zdravljenje ni končano,pa kdo je zdaj tu nor,prefrigan ali se kdo dela norca iz nas,lep pozdrav

V skladu s Pravilnikom o organizaciji in načinu delovanja invalidskih komisij ter drugih izvedenskih organov Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije ( Uradni list RS; št. 118/2005- Pravilnik), se postopek za uveljavljanje pravic začne na predlog zavarovančevega osebnega zdravnika, imenovanega zdravnika ali zdravstvene komisije , ko ugotovijo, da sprememb v zdravstvenem sta nju ni mogoče odpraviti z zdravljenem in ukrepi medicinske rehabilitacije.Postopek se lahko začne tudi na predlog zavarovanca ali njegovega zakonitega zastopnika.
Iz vprašanja ni razvidno ali se je tak postopek v vašem primeru sploh začel in če se je v kateri fazi je. V kolikor se postopek sploh ni začel ali je bila vaša zahteva za uveljavljanje pravic iz invalidskega zavarovanja zavrnjena, ker naj zdravljenje še ne bi bilo končano, predlagam da vaš osebni zdravnik, v kolikor dejstva, ki jih navajate držijo, predlaga začetek postopka za uveljavljanje pravic in v tem postopku izkoristite vsa pravna sredstva, tudi v okviru sodbnega varstva. Da bi pridobili pravico do invalidske pokojnine ali delne invalidske pokojnine pa morate izpolnjevati poleg invalidnosti posamezne kategorije tudi druge pogoje določene v Zakonu o pokojninskem in invalidskem zavarovanju ( Uradni list RS, št. 106/99 s spremembami-ZPIZ-1).
V kolikor se boste odločili za sodno varstvo vam glede na vaš mesečni dohodek predlagam, da zaprosite za brezplačno pravno pomoč, tako za vložitev tožbe, kakor zastopanje na sodišču in vložitev pravnih sredstev.

New Report

Close