Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Zaposlitev za 4 ure

Zaposlitev za 4 ure

Pozdravljeni,
par mesecev nazaj sem dobila odločbo IK da imam priznano 3.kat.invalidnosti in da lahko opravljam 4 urno administrativno delo. Po poklicu sem namreč adminidtrator, vendar že 4 leta brezposrlna.
Zanima me, če bi sedaj iskala zaposlitev za 4 ure, kaj ta odločba IK pomeni? Ali se lahko zaposlim le kot administrator ali lahko iščem kakršnokoli drugo 4 urno delo?
Zanima me tudi, če se zaposlim za 4 ure, ali bo delno inv. nadomestilo ki ga prejemam kaj večje kot je sedaj ko sem brezposelna?
Hvala za odgovor

Spoštovani,

glede na vaše navedbe imate priznano III. kategorijo invalidnosti s časovno omejitvijo, da lahko opravljate administrativna dela v 4 urnem dnevnem delovnem času. To pomeni, da lahko opravljate svoje delo administratorja pa tudi druga dela v okviru svojega poklica in morebitnih drugih stvarnih razbremenitev, ki so vam priznane z odločbo invalidske komisije.

Če obstaja dvom o delih ki jih lahko opravljate oziroma ali so dela v skladu z vašo priznano invalidnostjo se lahko pridobi mnenje invalidske komisije o skladnosti predvidenih del z vašo invalidnostjo.

Sedaj ste kot brezposelna oseba prijavljeni pri Uradu za delo, da lahko dobivate delno nadomestilo. Po 92. členu ZPIZ-2 se tudi delno nadomestilo ob vsaki spremembi delovnopravnega statusa ponovno odmeri.

Glede na dejansko stanje, kot ga navajate, trenutno ne izpolnjujete pogojev iz 3.odstavka 86. člena ZPIZ-2, da se bi vam samo zaradi zaposlitve spremenila višina delnega nadomestila.
Moram pa opozoriti, da ste dolžni izpolnjevati vse obveznoszi kot brezposelna oseba, da lahko uživate priznano pravico do delnega nadomestila.

New Report

Close