Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine vaša najvišja odškodnina za poškodbo

vaša najvišja odškodnina za poškodbo

Ki ste jo prejeli. Spodnja tema me je spomnila na to, da sem za poškodbo v prometni nesreči pred 10 leti prejela malo več kot milijon. In če danes gledam na posledice je bil znesek pol premajhen.

evrov?
mene so pa v podobni situaciji močno prinesli okol. Posledice še vedno nosim, odškodnine pa, po dolgotranjem dogovarjanju in zaradi velike odvetniške spretnosti z druge strani, nisem videla…..ja, tudi tako se zgodi.

prijavi odvetnika na odvetniško zobornico.

Ah ne, joj, sem domnevala, da je jasno, da govorim o tolarjih.
A je tvoja zadeva že zastarala?

Po lastni izkušnji z odvetnikom je najbolje iti DIREKT NA ZAVAROVALNICO, tako al tako se ve kakšna je odškodnina za določene poškodbe pa še stroške imajo za odvetnika tako da po besedah zavarovalnega agenta raje vidijo da se stranka oglasi pri njih osebno..
V mojem primeru bi odvetnik vlekel stvar do nezavesti, pa preko tožbe, težko mu je bilo pridobiti podatke in zapisnik le tega je tako zavarovalnica že imelam, izgovorov še pa še.Po osebni intervenciji na zavarovalnici, (ne vem kako mi to ni prej padlo na pamet!! bi prihranla njihovo provizijo, ki so si jo sami enostavni vzeli iz kuverte, brez računa, na kuverto pa napisali celoten znesek.
Na vprašanje kako si to upajo, je bil odgovor, saj smo odvetniki!!!.
Upam da mi nikoli več ne bo treba po odškodnino, vsem pa odsvetujem odvetnike ali odškodninske družbe, razen v primerih velikih nejasnosti ali ko se z zavarovalnico ni možno dogovoriti.

Točno to, kar opisuje izkušnja, sem tudi jaz dala skozi, vse zaradi zapisnika policaja-prijatelja, ki se je po telefonskem klicu drugega “znašel” na mestu nesreče, pa moje “nerodnosti”, ker sem spregovorila o hudih bolečina šele po dveh dneh, ko je res začelo boleti – to je bil pa tudi najmočnejši argument nasprotne strani, češ da se mi je v tistih dveh dneh lahko zgodilo karkoli in da torej bolečine nimajo zveze z nesrečo….
Sem bila neizkušena in naivna in sem verjela, da se bo izšlo po pravici….
Zadeva je zastarala, pa tudi se počutim bolje, če ne razmišljam več o tem – dokler me ob naporih na to ne spomnijo bolečine v hrbtenici….

poznam take, ki na račun raznih “nesrečic” kar zaslužijo, ampak kadar gre pa zares, pa žal ni denarja, ki bi ti dal nazaj zdravje….

evo,jest sem dobila okol 10 jurčkov,pa ni važen denar,važen je,da mam posledice na hrbtenici,na roko….

Tvoje drži, če gre za manjšo odškodnino. Se strinjam.

Jaz sem dobila izplačano 16x več, kot mi je ponudila zavarovalnica. Res, da sem imela nekaj pregledov z zdravniškimi izvedenci (denar sem založila, stroški so mi bili povrnjeni) in tudi natančen popis vse škode (posredne in neposredne), ki sem jo utrpela zaradi nesreče.
Odvetnik je pobral svojih 10%. Tožba je trajala 4 leta.
Brez odvetnika zagotovo ne bi toliko dosegla in bi bila prikrajšana za nadstandardno rehabilitacijo, ki sem si jo potem lahko privoščila in se dokončno znebila posledic.

Ni enotnega recepta. Je res odvisno, ali je zlomljen noht ali hrbtenica. Je tudi odvisno, ali se rehabilitiraš en teden ali eno leto. Ali preživljaš družino sam, ali pa si sam zase car … Skratka … ni za posploševat.

New Report

Close