Najdi forum

Pozdravljeni!

17.3.2009 sem bil napaden s strani sosedovega psa. Zdravljenje je potekalo 3 mesece. Imel sem razstrganino mečne mišice ter poškodbe glave. Zanima me ali sem opravičen do odškodnine in kako poteka postopek?

Hvala in lep pozdrav, Sašo

Pozdravljeni!

Seveda ste upravičeni do odškodnine za poškodbe, ki ste jih utrpeli. Lastnik psa bi namreč moral poskrbeti za ustrezno varstvo in nadzorstvo nad psom. Svetujemo vam, da se oglasite v naši najbližji poslovni enoti ali nas pokličete na brezplačno telefonsko številko, kjer vam bo naš svetovalec razložil potek uveljavljanja denarne odškodnine.

Tudi mene je nekaj časa nazaj ugriznil pes, vendar ne vemo, kdo je lastnik, saj se je to zgodilo na prostem. Lastnik, ga ni imel na povodcu, uspela sem videti le to, da je pes imel ovratnico. V primeru, da ga ne izsledim-sem dala oglas, vendar imam bolj malo upanja, mi verjetno ne pripada nikakšnja odškodnina.
Hvala in lep pozdravček Tina

Pozdravljeni!

V primeru ugriza neznanega psa, če torej ne veste kdo je njegov lastnik, odškodnine iz naslova odgovornosti žal ne morete dobiti. Če pa imate sami sklenjeno kakšno nezgodno zavarovanje, lahko iz tega naslova uveljavljate zavarovalnino.

New Report

Close