Najdi forum

Letos sem zamenjala zavarovalnico, pri kateri sem do sedaj že kar nekaj let imela sklenjeno avtomobilsko zavarovanje. Odločila sem se, da bo na dan, ko mi poteče zavarovanje na prejšnji polici, začelo veljati novo zavarovanje. Če jaz prej plačam prvi obrok in registracijo avtomobila, potem mi ta način prehoda zavarovanja dejansko velja, ali ne. Prvi obrok nove police bom namreč plačala 10 junija, stara mi poteče 15, prav tako naj bi novo pričelo veljati na isti dan. Ali lahko resnično tako naredim, ali je potrebno vse postoriti na isti dan?

Pozdravljeni!

Zavarovalna polica, sklenjena pri novi zavarovalnici, bo začela veljati na datum označen na polici. Zavarovalno premijo pa lahko plačate že pred začetkom veljavnosti, torej vam ni potrebno čakati, da vam poteče stara polica.

hvala za zgornji odgovor. Sicer je stvar že minila, vendar me je kar nekaj časa mučilo, kaj pa če bi se na isti dan pripetila nesreča, po kateri polici bi se obračunala, glede na to, da je zdajšnja bistveno nižja, torej ima manj stvari kritih, kot jih je imela prejšnja?
morda pa komu drugemu pride prav ta informacija sedaj, meni pa vsekakor prihodnje leto:)

Pozdravljeni!

V primeru prometne nesreče v času, ko imate veljavni zavarovalni polici pri obeh zavarovalnicah, lahko odškodnino uveljavljate na podlagi ene ali druge. Najboljše iz police, ki je za vas ugodnejša.

New Report

Close