Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine pomoč pri izterjavi odškodnine

pomoč pri izterjavi odškodnine

Očeta je na prehodu za pešce zbil avto. Takoj po nesreči je bil z reševalnim vozilom odpeljan v bolnico. Zapisnik je bil narejen s strani policije, ki je prišla na kraj dogodka. Oče je bil teden dni v bolnici, imel je počeno medenico, zlomljeno rebro, udarec v glavo, nekaj odrgnin. Oče namerava dobiti odškodnino, a ne ve, na kakšen način je to najbolje. Niti nima vseh podatkov o povzročitelju, na policiji pa pravijo, da lahko zapisnik dobi samo preko odvetnika. Ker ima z odvetniki slabe izkušnje, ga zanima kakšne so še njegove opcije. Ali mu vi lahko pomagate? Hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni!

Vsekakor mu mi lahko pomagamo in sicer tako pri pridobitvi policijskega zapisnika (torej podatkov o povzročitelju), kot tudi pri sami izterjavi odškodnine od pristojne zavarovalnice. Najbolje bo, da se vaš oče čim prej zglasi v eni izmed naših poslovalnic (informacije o najbližji poslovni enoti dobite na brezplačni tel št: 080 13 14), kjer se bo zanj pridobili policijski zapisnik, medtem pa se bo pripravil tudi odškodninski zahtevek, ki bo takoj po zaključenem zdravljenju posredovan pristojni zavarovalnici za izplačilo odškodnine za utrpelo nematerialno škodo (telesne poškodbe, duševne bolečine, strah) in materialno škodo.

Mene pa zanima a se da dobit kej od zavarovalnice, ko sem mel prometno nesrečo z traktorjem. Nisem bil kriv kriv je bil drug udeleženec v prometni nesreči, stem da jst nisem mel izpita za traktor,traktor ni moj ampak od soseda,ki ima zavarovanga voznika oziroma registriran traktor.A mi lahka kk pomagate.

Pozdravljeni!

V vašem primeru žal ne boste mogli priti do izplačila odškodnine za utrpelo škodo preko zavarovalnice povzročitelja, niti preko AO+ zavarovanja. Ker za traktor nimate vozniškega dovoljenja, z njim tudi ne bi smeli upravljati. Zavarovalnica pa vam v skladu s splošnimi pogoji zavarovanja avtomobilske odgovornosti (AO) in zavarovnja voznika za telesne poškodbe (AO+), v tem primeru žal ni dolžna izplačati odškodnine.

New Report

Close