Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Povzročitelj prometne nesreče je pobegnil

Povzročitelj prometne nesreče je pobegnil

Pozdravljeni,

imel sem prometno nesrečno, katero je povzročil neznan voznik, ki je pobegnil. Moj avtomobil je uničen v celoti, poškodbe pa na srečo majhne. Bil sem tri tedne na bolniški zaradi zelo boleče hrbtenice in sklepov.

Zanima me, ali lahko, glede na to, da je povzročitelj nesreče neznan, uveljavljam odškodnino iz svoje police? Na zavarovalnici so mi povedali, da AO+ ne pride v poštev, ker nisem sam povzročil nesreče. Sem pa na polici opazil, da imam posebej plačano premijo za nezgodno zavarovanje voznika in potnikov v motornem vozilu po pogojih in klavzulah S-NEZ-12, P-NM-13 in T-NEZ-4.
A mogoče veste, kaj to pomeni in ali bi lahko na podlagi tega zahteval odškodnino?

Za odgovor vam bom zelo hvaležen.

Pozdravljeni,

Če je bila na kraju nesreče prisotna policija in iz zapisnika izhaja, da je šlo za pobeg s kraja nesreče, kjer je povzročitelj neznan, ste upravičeni do odškodnine. Odškodninski zahtevek se v tem primeru naslovi na Slovensko zavarovalno združenje, ki določi pristojno zavarovalnico za obravnavo odškodninskega zahtevka in izplačila odškodnine. V kolikor ni bil narejen policijski zapisnik, ni pravnega temelja za uveljavljanje odškodninskega zahtevka, saj je šlo za neznanega povzročitelja, kjer pa je obvezna uradna potrditev policije. Ko Slovensko zavarovalno združenje ugotovi, da odškodninski zahtevek sodi v pristojnost Škodnega sklada, torej da je prometno nesrečo povzročil voznik neznanega vozila in da se odškodninski zahtevek nanaša na povrnitev nematerialne škode, za reševanje zahtevka pooblasti eno izmed zavarovalnic, ki izvaja obvezno avtomobilsko zavarovanje. O odstopu odškodninskega zahtevka je oškodovanec pisno obveščen. Celoten nadaljnji postopek nato poteka z zavarovalnico, ki ji je odškodninski zahtevek odstopljen, in oškodovanec nadalje vse ureja s to zavarovalnico. Zavarovalnica reši odškodninski zahtevek tako po temelju kot po višini odškodnine in z oškodovancem sklene poravnavo. Odškodnina se na podlagi sklenjene poravnave nato izplača iz sredstev Škodnega sklada.

Visoka odškodnina Planinšec d.o.o.
https://www.visokaodskodninaplaninsec.si/prometna-nesreca-s-pobegom

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

Najlepša hvala za odgovor!!!!!!

New Report

Close