Najdi forum

spanje

Imam velike probleme z spanjem, občasno uzamem sanval ( 1krat na teden), ali se sanvala lahko navadiš in ali obstajajo kake tablete na recept ki niso tako močne kot je sanval ( vsaj meni se zdi da je sanval vrjetno kr škodljiv)

probal sem že hova, persen, meta , mogoče bi moral še antistres tablete

Pozdravljeni!

Na žalost so Sanval tablete najbolj »blage« tablete proti nespečnosti, ki se dobijo na recept. Sanval ne povzroča odvisnosti, lahko povzroča edino blago oblike spihične odvisnosti. To pomeni, da se vam lahko zgodi, da se sami psihično prepričate, da brez Sanvala ne morete zaspati, čeprav temu dejansko ni tako.

Kot sem napisal so tablete Sanval izmed hipnotikov (uspavalnih tablet na recept) še vedno kljub vsemu najmanj »škodljive«.

Morda svetujem, da poizkusite še z Baldrimed tabletami. So zelo učinkovite. Pri nespečnosti se vzame 1 tableto pol ure do eno uro pred spanjem. Priporoča se neprekinjeno jemanje minimalno 14 dni, saj učinek baldrijana nastopi postopoma. Največji dnevni odmerek so 3 tablete.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Baldrimed sem v upanju ibolšanja spanca jemal 2 tedna 1 do 2 tableti eno uro pred spanjem pa mi ni pomagalo. Preostane mi se

ANTISTRES
HAFESAN

V koliko pa lahko 1 tableta sanval na teden škoduje zdravju in organizmu, samo vrjetno je problem v tem da če bi res samo 1 na teden vrjetno ni neke škode, vrjetno pa to prerase v prepogosto jemanje in to pa zna biti problem

Spoštovani!

Povsem drži, kar ste napisali.

Pregled obsežnih dolgoletnih kliničnih študij je pokazal, da je dolgotrajna redna uporaba zolpidema (Sanvala) povezana z:
– razvojem tolerance (za enak učinek je potreben vedno večji odmerek),
– psihično odvisnostjo od zdravila (v manjši meri tudi fizično),
– pojavom tako imenovane »rebound« nespečnosti (povratni učinek po naglem prenehanju jemanja – to pomeni, da hitra opustitev Sanvala po daljšem času rednega jemanja dejansko izzove nespečnost – zato je po dolgotrajnem jemanju Sanvala le-tega potrebno opustiti postopoma)
– in neželenimi učinki v centralnem živčnem sistemu – možganih (evforija, zmedenost, povečan apetit, povečana impulzivnost, halucinacije, pešanje spomin,…).

Zato velja priporočilo, da se zolpidem (Sanval) uporablja zgolj po potrebi – za kratek čas, z uporabo najmanjšega še učinkovitega odmerka.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close