Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Astma-ostala zdravila

Astma-ostala zdravila

Pozdravljeni, imam vprašanje glede uporabe tablet oziroma zdravil za bolečine.

Že nekaj časa boleham za astmo, hodim k pulmologu. Ker imam občasno glavobole in tudi nekatere ostale težave vzamem kdaj tableto proti bolečinam. Ampak zadnje čase lahko le Lekadol. Vse ostalo (Aspirin, Ketonal, Nalgesin, Naprosin) mi naredi zelo močno reakcijo in v par minutah ne morem dihat, nos in ušesa se mi zamašijo in počutim se par ur grozno.

Zanima me, kaj bi lahko vzela ko imam močan glavobol, brez recepta. lekadol mi ne ravno olajša bolečine.

Hvala za odgovore.

Pozdravljeni!
Pri vaših težavah gre za alegijo na nesteroidna protibolečinska zdravila.To pomeni ko ste alergični na eno zdravilo v tej skupini se v večini primerov pojavi alergija tudi na ostala zdravila iz te skupine. V to skupino nesteroidnih protibolečinskih zdravil spada tudi ibuprofen (Bonifen) tako, da vam bi tudi to zdravilo verjetno povzročilo alergičen napad. Ste mogoče poskusili vzeti dve tableti paracetamola 500 mg (Lekadol) do 4 krat na dan. Svetoval bi vam da se o tem posvetujete z vašim zdravnikom. Če bi poskusili še kakšno drugo zdravilo bi morali biti pod nadzorom zdravnika (v primeru alergične reakcije).

Sebastijan Mršek, mag.farm., spec.

Najlepša Vam hvala za odgovor

New Report

Close