Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje krvni tlak

krvni tlak

Pozdravljeni
Imam Co aprovel 150 in Lercapress 10 mg, Aspirin protect in Asentro. Krvni tlak je še vedno visok, najbolj zjutraj, ko vstanem, tudi do 180/70, popoldne od 150 do 130/70. Če je tudi popoldne visok, vzamem proti večeru še Aprovel 150.
Kako uživati vsa ta zdravila pravilno, vrstni red? Ali bi bilo bolje Co aprovel in Lercapress vzeti zvečer? Zamenjava zdravil? Hvala za odgovor.

Spoštovani,

svetujem vam da vzamete Coapprovel in Asentro zjutraj po zajtrku, Aspirin pol ure pred kosilom in Lercapress zvečer, 15 minut pred večerjo. Glede na vrednosti krvnega tlaka bi vam svetoval, da se s svojim zdravnikom pogovorite o povišanju odmerka Coapprovela iz 150 mg na 300 mg. Večerno jemanje Approvela po potrebi ni smiselno.

Lep pozdrav,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Ker se mi po Asentri spi, a bi jo lahko vseeno vzel zvečer? Kaj se vam zdi, če bi vzel Lercapress 10 dvakrat na dan, bi bilo boljše kot Coaprovel 300? Kakšna je razlika?
hvala lepa

Spoštovani,

Asentro lahko vzamete zvečer. Svetujem vam Coaprovel 300.

Lep pozdrav,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

Zelo ste prijazni, da odgovarjate na naša vprašanja. Mojega zdravnika žal nekaj časa ni, zato vam pišem. Še ena stvar me moti. Na povzetku značilnosti Coaprovela sem prebral, da je treba previdnost pri bolnikih z aortno stenozo, jaz imam namreč zmerno aortno stenozo. Kaj menite glede tega? Ta zdravila imam že 20 let (najprej Aprovel 150).
lp

Spoštovani,

v tem primeru pa bi bila res boljša izbira povišanje odmerka kalcijevega antagonista na Lercapress 20 mg zvečer.

Lep pozdrav,
Boštjan

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close