Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje PRITISK ARTERIJSKA HIPETENZIJA

PRITISK ARTERIJSKA HIPETENZIJA

Imam dg. Arterijska hipertenzija in konzumiram MicarDis Plus 80/12,5. Zanima me ali lahko to tableto razdelim na dva dela in 1/2 konzumiram zjutraj, drugo 1/2 konzumiram zvečer. Razdelil bi na dva dela zaradi tega ker mi okrog desetih preveč pade pritisk in sicer 95/65. Takrat se slabo počutim. Če vzamem polovičko potem mi zjutraj pritisk naraste na 150/90. Ali bi bilo prav razdeliti tableto na zjutraj in zvečer. po 1/2.
Lep pozdrav !
Drago Mitrović

Spoštovani gospod Drago!
Zdravilo,ki ga jemljete za uravnavanje krvnega tlaka se praviloma ne lomi in se jemlje zjutraj cela tableta.Vam povzroča težave,zato vam toplo svetujem,da se odpravite k svojemu zdravniku,se o njih pogovorite,ker telmisartan in telmisartan z hidroklortiazidom obstaja v več kombinacijah,zato menim,da bosta našla rešitev,ki bo odpravila slabo počutje.
lp

Suzana Taseska, mag. farm.

Po vaših trditvah je več takšnih zdravil za zdravljnje pritiska kot (MicarDis Plus 80/12,5.)
Prosim naštejte jih !

Ali je pravilno konzumirati 40/6,25 mg tablete dvakrat na dan MicarDis Plus s stališča farmaceutske stroke

Drago Mitrović

Spoštovani,
jemanje zdravila Micardi Plus v odmerku in režimu, ki ga navajate s stališča farmacevta ni v redu. Navedla vam bom dva glavna razloga.
1.) Zdravila se ne sme lomiti, kar je razvidno iz opozorila v navodilu:
zdravilo MicardisPlus je treba shranjevati v zaprtem pretisnem omotu, ker so tablete higroskopične (vežejo vlago). Tablete vzemite iz pretisnega omota tik pred uporabo.
2.) Zdravilo vsebuje tudi učinkovino za odvajanje vode in je neprijetno za pacienta, če mora zaradi večernega jemanja tekom noči vstajati.
Micardis Plus obstaja tudi v jakosti 40mg/12,5mg, 80mg/25mg potem obliki brez diuretika Micardis 40mg, ali 80mg …
Lep pozdrav

New Report

Close