Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje seldiar, marevan

seldiar, marevan

Pozdravljeni.
Je seldiar primeren za človeka, ki jemlje marevan in ima diagnozo parkinsonova bolezen (začetni stadij, jemlje zdravila zanjo, vendar se zdajle trenutno ne spomnim, katero)?
Med stranskimi učinki seldiarja je tudi morebiten vpliv na živčevje – bolnik sicer nima težav z jetri.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!
Ni najdenih interakcij med Marevanom in Seldiarjem,tako,da se lahko jemlje,če so težave z prebavo.Predpisati ga mora zdravnik.lp

Suzana Taseska, mag. farm.

Ali je Seldiar primeren za dolgotrajno uporabo? Namreč, prebrala sem (na spletu) da ga pod izvirnim imenom predpisujejo ljudem s krajšim tankim črevesjem in ljudem s stomo za lažji nadzor izločanja. Očetov zdravnik pa pravi, da zdravilo ni namenjeno stalni uporabi (njemu pa zelo pomaga).
Ali se je mogoče kot navaden državljan obrniti direktno na nekoga v Krki? Veliko sem prebrskala po spletu, vendar žal nikjer v kakih odgovorih zdravnikov ali strokovnih objavah, kar jih je pač prosto dostopnih, nisem zasledila nič posebnega o seldiarju, razen na spletni strani društva za inkontinenco, kjer ga omenjajo kot pomoč pri tej težavi.
Hvala vam za odgovor.
Žal na tem portalu gastro forum ni več aktiven, da bi vprašala tam.

Spoštovani,
žal vam moram odgovoriti enako kot zdravnik in kolegica februarja. Seldiar ni namenjen za dolgotrajno uporabo,
to lahko preverite tudi v navodilih za pacienta. Na Krko se seveda lahko obrnete. Tudi na spletu lahko nanje naslovite vprašanje- izberite sektor farmacevtika.
Lep pozdrav

Sicer je minilo že nekaj let od mojega vprašanja, vendar vas moram popraviti, da je Seldiar oziroma kot učinkovina pod drugim imenom primeren in popolnoma nenevaren za dolgotrajno uporabo.
Naletela sem na prijazno farmacevtko, ki si je vzela čas in vnovič preverila na računalniku. Še sama se je začudila, ker so vedno imeli navodila, da ni za dolgotrajno uporabo, pa sploh ni vedela, zakaj.
Našla ga je tudi pod drugim imenom, ki se predpisuje na navadni recept in je torej brezplačno ravno za take težave, kot jih ima oče. Uspešno smo jih ublažili do take mere, da živi kolikor toliko normalno življenje in lahko celo kam gre. Moram dodati, da sem morala biti res zoprna in vztrajna, da sem to dosegla, najprej pri zdravnici in potem še v lekarni.

New Report

Close