Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija KT Cerazette

KT Cerazette

Pozdravljeni!
Stara sem 23 let in trenutno jemljem 2. škatlico Cerazette. Pred tem sem jemala Belaro. Pričakovano krvavitev sem dobila ob pričakovanem datumu, trajala je 5 dni. Potem je bilo 1 teden vse ok, sedaj po 1 tednu se mi je zopet pojavila krvavitev in močni krči, kot da imam še enkrat M. Prejšnji mesec (torej pri 1. škatlici) sem imela krvavitev 14 dni neprekinjeno. Skrbi me, da je kaj narobe? Ali je to normalno?
Naj povem, da sem bila z Belaro zelo zadovoljna, vendar mi je ginekologinja odvzela tablete zaradi višje telesne teže in mi rekla, da mi ostanejo samo takšne tablete (torej nekombinirane), npr. Cerazette. Ali v tem primeru res ne smem jemati kombiniranih tabletk? Ker te vmesne krvavitve in bolečine me motijo. Že od samega začetka M od mladosti imam močne nevzdržne bolečine in nobene tabletke mi ne pomagajo tega odpraviti.
Prosim za vaš nasvet glede mojih težav, saj sem v skrbeh.

Vnaprej se vam zahvaljujem.

Pozdravljeni!

Pogosto se ob uporabi KT Cerazette (ali Cerelle) zgodi, da imajo ženske konstantne vmesne krvavitve ali spottinge, med tem ko drugim ženskam te KT zelo ustrezajo in sploh nimajo odtegnitvene mesečne krvavitve. Videti je, da ste vi v prvi skupini, ampak o tem je še prezgodaj soditi, saj se ustreznost KT presoja po vsaj 3 mesecih uporabe. Koliko ste stari? Ste že rodili? Kakšen je vaš ITM? Kadite?

Matjaž

Stara sem 22 let. Nisem še rodila, ne kadim. ITM imam 35. Namerno hujšam, vendar gre zelo počasi. Kaj priporočate, da nadaljujem z uporabo Cerazette oz. kaj bi bilo bolj primerno?

Načeloma se konja, ki zmaguje, ne zamenja, zato jaz kljub povišanemu ITM (zaenkrat) še ne bi zamenjal Belare, ampak zdaj je, kar je. Poskusite vztrajati še kak mesec, morda se vse skupaj normalizira. Od gestagenske kontracepcije so na voljo še injekcije in maternični vložek, morda bi ta prišel v poštev, npr. Jaydess.

Matjaž

New Report

Close