Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pocen ovitek

Pocen ovitek

Spostovani!
Danes (7. tableta) sem opazila, da je ovitek od predzadnje tablete pocen na sredini. Ocitno sem bila neprevidna pri odpiranju prejsnjih tablet. Ali je ta tableta sploh se uporabna? Kaj naj storim?
Lp

Zanima me tudi, ali naj to tableto pač pojem kot zadnjo in namesto 7-dnevnega premora naredim 6-dnevnega.

Pozdravljeni!

Dvomim, da se je tableti v teh nekaj dneh kaj spremenila učinkovitost, zato jo po mojem lahko uporabite, najbolje kar takoj. Lahko pa je tudi preskočite če vas zelo skrbi.

Matjaž

Hvala za odgovor. Če preskočim, to pomeni, da se to šteje, kot da bi tableto izgubila in jemljem tablete namesto 21+7 20+7 ali en dan prej, torej 20+6?

Ja, kot da je niste vzeli, boste pač skrajšali ciklus za en dan, torej 20+7.

Matjaž

Samo se nekaj me zanima: tableto torej vzamem 8. dan … in sem kljub temu, da bom vzela le 20 tablet varna tudi tistih 7 dni premora. Se opravičujem, če kompliciram, ampak za vsak slučaj vprašam, da bom mirna.

Pomembno je, da se premor ne podaljšuje (lahko pa se poljubno skrajša). Zaščiteni ste tudi, če boste vzeli zgolj 20 tablet.

Matjaž

Pozdravljeni, pišem vam kar v to temo, saj se je tudi meni pripetila podobna nezgoda. Včeraj sem ponesreči na tablico s tabletkami nekaj odložila in so se pretrgali 3 ovitki. Ker sem tableto za tisti dan že vzela, sem se odločila, da tablete iz počenih ovitkov vzamem takoj v naslednjih 3 dneh. Ker v navodilih ne piše ničesar o tem se obračam na vas – verjetno se učinkovitost v 3 dneh ne bo zmanjšala, kajne?
Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Menim, da se tabletam v normalnih sobnih pogojih nima kaj zgoditi in jih lahko uporabite.

Matjaž

Najlepša hvala:)

New Report

Close