Najdi forum

Tabletke

Pozdravljeni, sem iskala in vprašala različni farmacevtki, če ima kajenje stranski učinek. Ena mi je odgovorila da zmanjšuje zaščito druga pa ne, ena mi je rekla da se po 35 letu odpove ali enemu ali drugemu(zaradi povečanja možnosti za strdke, čeprav gre za cigaret ali dva dnevno), druga pa mi je odgovorila da se lahko jemljejo kljub kajenju.
Druga stvar ki me zanima, kondom preprečuje prenost vnetja, se pravi bakterij? Nožnica me ne peče, niti srbi, le tu pa tam, vendar je rdeča(imam probleme z tem), zato ne vem ali gre za vnetje ali ne… Če bi jaz imela spolni odnos, bi se potem z kondomom zavarovala, da bakterij ne bi prenesla na partnerja?
Prosim za nasvet

Pozdravljeni!

Kajenje ne zmanjšuje zaščite. Uporaba kombiniranih KT po 35. letu ob hkratnem kajenju se ne priporoča, res pa je, da 2 cigareti na dan ni kritično. Kondom lahko zmanjša prenos bakterij in drugih organizmov in tako zmanjša tveganje za prenos spolno prenosljivih bolezni, ne more pa tega preprečiti v vseh primerih. Zanimivo, da vas skrbi, da vi česa ne bi prenesli partnerju, ne skrbi pa vas, kaj bi on lahko prenesel vam?

Matjaž

Težava je v tem, da se mi vnetja nenehno ponavljajo a ni nekega razloga od česa prihaja. Niti ginekologinja mi ni nič povedala, niti pomoči ni, da je moja sluznica rdeča in vhod v nožnico, enostavno če bi znanje odpovedalo.

Poskusite nekaj tedensko uporabo vaginalnih pripravkov z mlečno kislino oz. probiotiki, v lekarni vam bodo svetovali.

Matjaž

New Report

Close