Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Prestavitev M

Prestavitev M

Ze dlje casa jemljem Yaz.

Danes se je zacela M, danes sem vzela zadnjo belo tabletko. Jutri vzamem prvo roza tabletko iz novega paketa. 11. 9. bom vzela zadnjo belo tabletko in takrat se bo verjetno zacela M, ki pa je ne zelim ravno v dneh od 13. 9. do 17. 9.

Verjetno je najbolje, ce zelim prestaviti M, da takrat kar nadaljujem z novim paketom in namesto bele tabletke 8. 9. vzamem roza iz novega paketa.

Ali je se kaksna druga moznost, da prestavim M, npr. da jem samo naslednja dva tedna roza tablete in naredim predcasni 4 dnevni premor? Namrec skrbi me, da ce bom 8.9. kar nadaljevala z naslednjo skatlico, da bi se vseeno lahko pojavil rjav izcedek, kar pa si res ne zelim. Se tak izcedek pogosto pojavi pri prestavljanju M ali je pri vecini zensk podaljsano jemanje povsem ucinkovito brez kakrsnegakoli rjavega izcedka?

Dosedaj si nisem prestavljala M ali pa je od takrat ze zelo dolgo in se ne spomnim vec, ce je bilo ucinkovito.

Hvala za odgovor.

Enoznačnega odgovora ni. Pri nekaterih ženskah je preskok neaktivnih tablet povsem neproblematičen, pri drugih se pri naslednjem zavojčku pojavijo vmesne krvavitve. V bistvu lahko naredite kakorkoli, le da premor med ni daljši od 7 dni, lahko pa je poljubno krajši, torej tudi 0 dni. Pri Yaz je ta premor sicer 4 dni, toliko je belih tablet. Lahko torej tudi jemljete pinki tablete samo 2 tedna (ali pa recimo 3 tedne), pa nato 4 bele, če vam tako bolj ustreza. Boste sami znali bolje skalkulirati kot jaz 🙂

Matjaž

New Report

Close