Najdi forum

kt belara

Pozdravljeni!
Ze dva meseca jemlem tabletke belara, pred tem sem jemala qlaira vendar mi je gin. Zamenjal zaradi nenehnih krvavitev. Sedaj pa sem neprestano omotična, zaradi česar sem ze 4x omedlela( zacne mi primanjkovat zraka, se zacnem trest in se mi stemni pred ocmi), sem nenehno utrujena ter ponoči ne spim. Sem pa dobila tudi povečan apetit zaradi katerega so se mi priceli nabirati kilogrami to se mi je zgodilo tudi pri prvih kt diane 35. Ker sem manjse rasti in ker mi je komaj uspelo shujsati ne vem kako zmanjšati apetit. Mislite, da so za omotičnost lahko krive kt? V primeru, da mi te kt ne bodo odgovarjale je ginekolog predlagal jaydess pa me zanima ali vpliva na telesno tezo ali manj kot visokodozne kt?
Vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor

Pozdravljeni!

Vmesne krvavitve so eden možnih neželenih učinkov KT. Tudi sprememba presnove oz. povečanje apetita (in posledično zvišanje telesne mase) so možni stranski učinki. Omotica se mi zdi malo verjetni stranski učinek KT, a ker je v medicini in življenju praktično vse mogoče oz. nič ni nemogoče, dopuščam tudi to možnost. Lahko poskusite s prenehanjem uporabe KT pa boste videli, ali bo bolje. Jaydess deluje predvsem lokalno na maternično sluznico, nekaj hormona zaide tudi v krvni obtok, a manj kot pri KT. Kako bo vložek vplival na vas in vaše počutje ne morem vedeti, je pa vsekakor je za sprobati.

Matjaž

New Report

Close