Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Menstruacija in placebo tabletke

Menstruacija in placebo tabletke

Zdravo!

Moji punci že tri mesece zamuja menstruacija in me tako kot njo zelo skrbi. Pri vsakem spolnem odnosu uporabljam kondome in vedno pazima. Poskuša vse alternative da bi lahko dobila menstruacijo, saj ji zdravnice govorijo samo naj jemlje tabletke, vendar so ji le-te zelo vplivale na počutje. Zanima me, kaj so te placebo tabletke. So to samo tabletke, ki nimajo nikakršnega učinka? Na nek način bi rad pripravil punco do tega da jih jemlje, da bo mislila da so učinkovite. Prav zato pišem jaz in ne ona. Vesel bom kakršnega odgovora.

Lep pozdrav.

S tem ko bi mislila da so to naravne tabletke bi lahko njeno telo sprožilo proces menstrualnega cikla.

Zdravo!

Placebo tablete (najbrž uporablja Yaz, Daylette ali Sibilla) so tiste, ki ne vsebujejo nobene aktivne učinkovine. Čisto vseeno je, ali jih ženska zaužije ali ne, nimajo učinka. So pa v zavojčku z razlogom, namreč, da se ženska navadi, da mora vsak dan vzeti eno tableto. In točno tako bi ji razložil jaz, najbolje kar po resnici.

Ne vem sicer, kaj misliš s tem, da punca poskuša vse alternative, da bi dobila menstruacijo, ampak ne bo učinkovalo. Morata razumeti, da je ciklus pod vplivom hormonske kontracepcije (KT) povsem umeten, reguliran, jajčniki so na “off”, saj to je osnovni princip delovanja KT. Krvavitve (to niti menstruacije niso) pravzaprav sploh niso potrebne, ker nimajo nobene funkcije. Odsotnost krvavitve lahko pomeni, da je maternična sluznica zelo stanjšana in nima od kod krvaveti. Torej, naj vaju ne skrbi odsotnost krvavitve, lahko vaju kvečjemu skrbi nosečnost, ta je teoretično možna, saj nobena kontracepcija ni 100%-no učinkovita. Toda, če punca tablete redno jemlje in poleg tega še uporabljata kondom, je nosečnost praktično nemogoča. Če še vedno nista pomirjena, lahko punca opravi test.

Matjaž

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, jemljem kontracepcijske tablete daylette. Želela sem da en mesec ne bi mela krvavitve zato sem namesto placebo tabletk začela jemat tabletke z novega ovoja. vendar se mi je krvavitev vseeno pojavila 2. dan jemanja in traja že 5 dni ter je močnejša kot ponavadi. Zanima me zakaj je tako?

Pozdravljeni!

Pa, ne vem zakaj, očitno hormoni ne uspejo stabilizirat sluznice. Lahko sicer poskusite z jemanjem dveh tablet dnevno ali pa kar naredite premor (glede na to da že itak krvavite) in čez 4 dni začnete z jemanjem aktivnih tablet.

Matjaž

Aktivne tabletke naj potem zacnem jemat od znova ali od tam ko bi prenehala ce bi sedaj naredla pavzo

Vseeno je. Če vam ustreza lahko 4 dni raztegnete na 7 dni.

Mene najbolj zanima ali sem vseeno zascitena ali bi mogla uporabljati dodatno kontracepcijo

Če ste KT redno jemali in premor ni bil daljši od 7 dni, ste zaščiteni.

Matjaž

Pozdravljeni, jemljem KT daylette. Danes, 22.9, bi morala vzeti zadnjo KT, ampak sem ze dobila krvavitev. Je s tem lahko kaj narobe?

hvala za odgovor

Zdravo

pred enim mescem sem začela s prvimi kontracepciskimi tabletkami. Danes sem pojedla tretjo placeblo tabletko in dobila menstruacijo, zaradi praznikov ne moram kontaktirati ginekologa. Zanima me kako nadaljujem z tabletkami če bi mi lahko kdo pomagau. 

Hvala

New Report

Close