Najdi forum

Zdravo!
S puco sva skupaj že več kot 5 let in skupaj preživljava kar velio časa, stara sva 23.
Da opišem najino spolnost: Ponavadi sem jaz pobudnik za vso stvar, čeprav si tu in tam tudi ona prva zaželi. Nimava nikakršnih zadržkov, poveva si kaj nama paše, se trudiva, sva precej strastna, dinamična… Seksava kakšnih 3x tedensko.
Problem pa je v tem: Punca ne čuti užitka ob penetraciji. Orgazma, ki bi nastal zaradi tega ne pozna. Pravi, da ji je bolj ali manj za to vseeno in da ji paše zgolj drmanje oz. draženje klitorisa in da je to praktično ves užitek. Orgazme na podlagi tega sicer doživnja precej intenzivno. Sicer vem, da naj bi statistično gledano lahko orgazem preko penetracije doživela le skromna manjšina žensk ampak vseeno. Želel bi si, da bi si lahko nekako bolj delila užitek, ki ga čutim jaz ob kakšni pikantni priložnosti ali pri nečem, kar še nisva preiskusila in jo strastno napadem… Če jo potem vprašam, če ji je danes kaj bolj prijalo brez drmanja pa reče: “Ne, ampak je vseeno fajn.Z veseljem potrpim, sej vem da je zato tebi tolko bolj všeč.” Pa ne narobe razumet, ne moti je in nič ampak enostavno ji ne dogaja. In ni težave z mojimi dimenzijami.

Sicer ne vem točno kakšen odgovor pričakujem, sej tudi zdaj čisto dobro voziva, načinov za dosego cilja je mnogo. Vseeno pa si vjetno vsak želi, da bi tudi partnerka kaj čutila ob sexu razen užitka ob drmanju. Morda ima še kdo podobne izkušnje, pa je pogruntal še kaj več od mene 🙂 LP

Spoštovani,

pot do seksualne zadovoljitve je pri vsaki osebi drugače začrtana.
Vaša je povezana s tem, kar vas vznemirja, s predstavami in doživljanjem, tudi kdaj s strastnim napadanjem, kot ste opisali. V tem vas vidim, da imate v odnosu vlogo pobudnika in ste nekako v vlogi »zalezovalca«, aktivista.

Vašo partnerko pa vidim bolj v vlogi umikanja, ali pasivnega sprejemanja vaših pobud. To je popolnoma drug način od vašega, popolnoma drug svet.
Da vaša partnerka ne čuti užitka ob penetraciji, mora biti nek razlog, nek smisel v njenem svetu. To navadno raziskujemo na partnerskih terapijah. Lahko so neki pretekli zapisi, izkušnje, vzorci, ki vplivajo.

Teh zgodb, ki imajo sporočila in zablokirajo določeno področje doživljanja, najpogosteje uživanja, predajanja, igrivosti, se navadno ne zavedamo in jih sami tudi težko prikličemo.
Za takšno raziskovanje je potrebno najprej veliko varnosti v partnerstvu, torej občutek varnosti globoko v sebi, od koder se poraja zaupanje in možnost za predanost.

Toliko okvirno, za bolj konkretno pa je potrebno osebno srečanje in raziskovanje konkretnih zgodb in izkušenj.

Lep pozdrav,

Hvala za odgovor.
Drugače sva se tudi o tem zadnje čase kar nekaj pogovarjala ker mi seveda ni vseeno za njeno doživljanje in želim, da je obema čim bolj prijetno. Razlog leži v tem, da ima ona po odnosih kar pogosto pekoč oz. boleč občutek ob vhodu v nožnico. Poskušala sva že z lubrikanti pred časom pa ni pomagalo. Zgleda se ji kožica natrga al nekaj takega. In potem se vedno boji tega (kar je razlog za vlogo odmikanja kot ste opisali), ker potem to traja še kakšna 2dneva. Na žalost. Ji bom reku naj se še z ginekologom pomeni glede tega naslednjič ko gre, on bo vrjetno še najboljše vedu kako glede tega.

LP

New Report

Close