Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Seksologija – želiva si spolnosti težave z erekcijo ”preveč vlažna”

težave z erekcijo ”preveč vlažna”

Imam fanta, skupaj sva približno eno leto. Imava spolne odnose..včasih ima težave z erekcijo ko imava spolni odnos. Zanima me ker sva se o tem nekako pogovarjala in mi je rekel da ko sm jaz vzburjena sem “precej vlažna” in da ne občuti toliko kot če bi se ga dotikala z roko…in da mu zaradi tega uplahne. Pri dotikanju z roko, usti tega problema z erekcijo nima.Je to res možno da zaradi prevelike vlažnosti upade?(saj naj bi ženska bila vlažna ko je vzburjena, to je normalno)… jaz predvsem mislim da gre tukaj bolj za psihološke zadeve, stres, služba.. star je 34 let drugače..

lp

Spoštovani!

Res je, na to, kako se vam nožnica navlaži ob vzburjenosti lahko vplivate nekako podobno kot fant na svojo erekcijo, ko je v stanju popolne vzburjenosti.
Vzburjenost je fiziološko dejstvo s spremljajočimi telesnimi odzivi. Pri ženskah je to navlaženost, pri moških erekcija. To je preprosto podlaga, da spolni odnos fiziološko sploh lahko poteka. Vzburjeni smo lahko bolj ali manj.

Načini, kaj nas vzburja, pa imajo precej opraviti s tem, kaj se nam dogaja v mislih in prepričanjih. Pri tem je težko ugibati na slepo. Potrebujemo pa tudi varno okolje in zaupljivost, da se lahko pogovarjamo o intimnih občutkih in spremljajočih mislih.

Drugo vprašanje je, kaj sodeluje pri tem, da erekcija izgubi svojo moč. Kaj je drugače v navlaženi nožnici kot pri drugih oblikah draženja?

Odgovore ima najbrž lastnik, ki uporablja misli in orodje. Je sicer zanimivo (in ima verjetno tudi svoj pomen), da vprašanje, ki zadeva vašega partnerja, postavljate vi. Razmišljanje, ki nas, ko nekaj ne funkcionira, pripelje do vprašanja, ali nekaj ni normalno, navadno ni obetavna pot reševanja odprave zadrege. V vašem pogledu ste sebe obremenili z idejo, da morda z vami nekaj ni normalno. Hkrati pa se zavedate, da se vaša vagina odziva na način, ki si ga lahko le želite.

Na moški strani je običajni odgovor, da navlažena nožnica »ne stisne dovolj«. Še raje moški ta argument uporabljajo po porodu, češ da je vagina »raztegnjena«. Navadno gre za osredotočenost moških občutij seksualnega doživljanja v prvi vrsti na zaznave, ki zadevajo dogajanje na penisu.
Upanje za spremembo je v prepričanjih, v naravnanosti k realnosti in občutkom, ki so povezani z vajinim konkretnim intimnim odnosom. Za pomoč pa bo verjetno potrebno odgovoriti na nekaj vprašanj, ki bodo pomagala k razumevanju dogajanja. V katerih okoliščinah se je vaš fant »naučil« vzburjanja s pomočjo dotikanja z roko? In v čem so okoliščine spolnih odnosov z vami drugačne od njegovih preteklih izkušenj, ko je bil spolno vzburjen?

Lep pozdrav,

New Report

Close