Najdi forum

Orgazem tako in drugače

Pozdravljeni,

v bistvu imam več vprašanj in upam, da bom dobila vsaj večino odgovorov.

Problem spolnosti med nama z možem se začne s tem, da ima prezgoden izliv. V minulih letih to niti ni bilo tako moteče, zdaj po porodu pa je. No, povsem razumem, da zaradi zdravstvenih razlogov (njegovih) ne moreva biti tako aktivna kot želiva, ampak moje nezadovoljstvo se je prebudilo ob moževem prehitrem izlivu, saj se vse konča, ko se sama komaj ‘ogrejem’. Nikoli pa nimam težav z doseganjem orgazma, ko me zadovolji oralno. Moj libido je skoraj nadpovprečen.

Med drugim se trudiva tudi zanositi, vendar so moževe semenčice precej lene in se je prvi IVF poskus ponesrečil. Trudiva se, da to preveč ne vpliva na najino psiho, vendar se slabim dnem pač ne moreš vedno izogniti.

Še en problem pa imam, ker so moji poskusi samozadovoljevanja precej jalovi. Kljub večkratnim poskusom sem neuspešna, moj dotik mi ne prinese olajšanja in ne vem, kaj delam narobe. Vse sorte sem že poskusila. Nimam nobenih travm iz mladosti, ki bi vplivalo na to, res pa je, da se doma o seksu nismo veliko pogovarjali. Ob draženju se vzburim, vendar potešitve ni.

Hvala za odgovor!

Spoštovani!

Pojav prezgodnjega izliva in njegovo ponavljanje je navadno igra začaranega kroga. Moški je v stresu že, ko pomisli na spolni akt; in neuspešne izkušnje se samo še ponavljajo.
Pri tem gre za veščino obvladovanje svojega telesa in hkrati za prepuščanje in sproščenost med spolnim aktom.
Dodatni stres, ki ga prepoznavam, je trud okoli zanositve.
V vsem tem razumem, da skušate nekako najti zadovoljitev sama s seboj, vendar brez uspeha.

Ob tolikih pritiskih, ki so med vama v vajinih mislih in prepričanjih (zavedanje preteklih izkušenj in želja po otroku) prisotni še pred odnosom, bosta s to težo težko našla možnost za sproščenost.

Vprašanje je torej, kako lahko težo stisk najprej zmanjšata.
Način, ki ga poznam kot najbolj učinkovitega, je da jih med seboj podelita z empatijo. V mislih imam dialog (imago), pri katerem partnerja dovolita drug drugemu čustva in občutke in jih vidita kot smiselne. Zlasti čustva in občutke pri drugem.

Pri prezgodnjem izlivu je drugi način povezan z vajami zavestnega nadzorovanja doseganja orgazma v dvoje, kjer pa je potrebna povezanost in zaupanje, brez stresnih primesi.

Moje izkušnje v podobnih primerih so povezane z usmeritvijo na partnerski odnos izven seksualnosti, na pogoje, ki ustvarijo povezanost, kako deliti intimnost, kako se sprejemati na sproščen način…

Lep pozdrav,

New Report

Close