Najdi forum

PROBLEMI IN ŠE…

Dober dan

z partnerico sva skupaj že sedem let.Jaz sem star 26 ona 24 let.
Problem je,ker se mi zadnje čase zdi, da se je punca zelo odaljila od mene.Sploh več ne pokaže, da jo zanimam.Prej me je skozi ljubkovala,zdaj pa nič več.Ko pride iz službe se vsede pred televizijo in gleda tv. Jaz jo skozi ljubkujem poljubljam in vse ona pa nič.

Pa sem se že 10 krat pogovoril z njo,kaj se dogaja,če mogoče ji nisem več všeč,je ne privlačim pa pravi , da ni nič.

Res je , da je noseča in je v tretjem mesecu in prvo trimesečje sem še zastopil, da je bila odsotna ,ker ji je bilo skozi slabo,samo je spala.pač nosečniški znaki pa to.Zdaj pa so se umirili in vse je v redu.

Ko je bila v službi sem skozi dobil sms od nje, več krat je poklicala, zdaj pa sploh več smsa ne dobim od ne,pokliče mogoče en krat.Kot da bi bila odtujena.Si včasih že mislim, da me mogoče vara, da ji nisem všeč..

Tudi do spolnosti ji ni več.Bi sexala samo 1 krat na mesec, pa še to morem skozi dat jaz pobudo.Pa sploh ni nič vzburjena,ko jo ljubkujem se grema predigro …

pa sem se pogovoril že z njo pa skozi pravi, da je al utrujena, da nisem jaz kriv in bla bl a bla

Kaj vi mislite ???
mislite, da me vara ali me je prevarala???( kak naj zvem ??)

mislite, da je več ne privlačim??
kaj bi lahko bilo narobe??

hvala

Spoštovani!

Kar vidim, je sprememba, ki je nastopila v vajinem partnerstvu in je povezana s pričakovanjem novega družinskega člana.

O spremembah pri ženskah med nosečnostjo ste verjetno že kje slišali (sicer pa je na med.over. net. tudi forum Nosečnost in si lahko ogledate tudi temo Spolnost med nosečnostjo). Zdaj ste na tem s svojo partnerko, okoli katere se trudite, da bi razumeli spremembe, ki jih opažate in imate okoli njih neka predvidevanja, o katerih ona odgovarja, da ni nič.

Kdaj rečemo nekomu bližnjemu, da ni nič?
Vsaj še ena možnost je, ob predvidevanjih, ki ste jih izdelali sami. Možnost je, da vidimo partnerja, ki nas ne razume – in, ker se trudi in smo povezani, nočemo poslabšati odnosa. S tem (»saj ni nič«) se izognemo debati o temi, kjer ne najdeva skupnega jezika.

Predpostavljam, da so se zgodile spremembe v vajinem odnosu. Priprava prostora za novega družinska člana je velika sprememba. In sprememba je stres.
Ali se ob tem počutita dovolj varna drug z drugim?
Verjetno imata glede pričakovanja otroka in spremembe vsak svoje filme.
Ali jih lahko delita drug z drugim?

Ali ostajata v medsebojni bližini ob vseh spremembah?
Ali ste prepričani, da poznate vse potrebe vaše noseče partnerke? Morda tudi njene dileme, strahove, vprašanja, pomisleke…?

Ob tem, kar ste opisali, je moja predstava, da je med vama načeta bližina. To je morda bolj pomembna tema od vseh drugih vprašanj. Kako vzpostaviti bližino in jo ohraniti skozi nosečnost. To bo tudi vprašanje za naprej: kako ostati povezan ob dejstvu, da vaju bo osrečil prihod otroka. In, kako ohraniti povezanost v času, ko bo otrok povsem odvisen in povezan z mamico?

V načinu, ko zaznamo spremembo, jo skušamo nekako reševati in se zapletemo v začarani krog (tako vidim vajin odnos glede na vaš opis), je včasih najbolj preprosto in najhitreje, da najdeta drug prostor, kjer bosta lahko na varen način sporočila vsak svoje filme, svoje trenutne potrebe in morda svoje skrbi. To je moja izkušnja dela s pari, ki se vedno znova potrjuje. Prav tako vem, da se lahko določene zadeve pometejo pod preprogo in vpliv takih vsebin je dolgotrajna ovira iskrenega in sproščenega partnerstva. Odmik v spolnosti pa je samo odsev vsega opisanega.

Lep pozdrav,

New Report

Close