Najdi forum

Kam po pomoč?

Pozdravljeni,

imam problem, ki bi ga res rada rešila. Namreč imam veliko blokado pred spolnimi odnosi. S partnerjem živiva skupaj lepo življenje, vendar se je ustavilo pri mojem pomanjkanju spolne sle. To pomeni, da nimam nikakršne želje po spolnih odnosih, čeprav imam partnerja rada. Menim, da gre za globlji psihološko/psihični problem.
Zanima me, kam se lahko obrnem po pomoč. Kje, kako se naročiti za strokovno pomoč?
Hvala vsem za nasvet.

Spoštovani!

Na temo pomanjkanja spolne sle sem na tem forumu že kar nekaj napisal.

Sam vašo stisko vidim kot partnersko temo in jo tudi strokovno rešujem s partnersko terapijo (www.vezal.si). Gre za teme navezanosti, bližine, sproščenosti, predajanja, ki imajo opraviti z našimi izkušnjami od prej. Moje izkušnje so povezane s tem, da je prav partner tisti, ki lahko v procesu sprememb največ pomaga. Ob tem pa je pomembno tudi, da imata možnost deliti nekatere vsebine, o katerih doslej nista imela priložnosti spregovoriti. Sam pri delu uporabljam orodja sistemske družinske terapije in Imago terapije, posebnost pa je, da delam v paru, s svojo ženo, ki je koterapevtka.

Na voljo imate tudi veliko izbiro drugih terapevtov, ki izvajajo individualne terapije, od psihoanalitikov dalje, do mnogih drugih smeri in pristopov.

Na KOMZ (Klinični oddelek za mentalno zdravje, Zaloška cesta 29) obstaja zakonska in seksološka ambulanta (ZSA), v kateri delata psihiatra Slavko Ziherl (četrtek, 13.00-18.00; čakalna doba: 3 mesece) in Irena Rahne Otorepec (sreda, 10.30-16.00; čakalna doba: 1-2 meseca).

Izbiro terapevta vidim kot prvi korak k spremembi. Pri tem gre za dogajanje, kjer se morate medsebojno ujeti, najti varnost in zaupanje in zlasti, da vam terapevt pomaga.

Druga odločitev zadeva razliko med plačljivimi storitvami in koncesijskimi.

Želim vam najboljšo izbiro,

New Report

Close