Najdi forum

motnja erekcije

spoštovani,

Star sem 28 let, sem fizično zdrav in športno aktiven, občasno kadim in pijem alkohol, imam visoko izobrazbo. Imam pa resen problem, ne samo da nikoli nisem imel spolnega odnosa ampak ga tudi ne moram imeti. Kadar pridem v intimen stik z žensko se preprosto ne vzburim, ne morem doživeti erekcije. To se mi je zgodilo že večkrat in enostavno in preprosto sem obupal. Že prej sem imel težave z intimnostjo in osebnimi odnosi, vendar pa me je ta nezmožnost imeti spolne odnose še dodano zaprla samega vase. Zaradi tega seveda nikoli nisem uspel obdržati dolgoročnega razmerja z žensko. Bil sem tudi pri psihiatrih, ki so mi predpisali neka zdravila. Vendar pa menim, da je moja težava predvsem psihološka in ne fiziološka. Samozadovoljujem se redno in pri tem nimam nekih posebnih težav z erekcijo. Moram povedati, da sem imel kar precejšnje težave, ko sem bil mlajši (vedno sem bil bolj osamljen,z nizko samozavestjo). Vseeno se mi zdi smiselno in skrajni čas da če le lahko poiščem ustrezno pomoč in vidim če se da to rešiti (zelo si želim intimnosti z ženskami in ne samo fizične in seveda v prihodnosti tudi družino). Kakršne koli informacije ali napotki bi bili seveda dobrodošli!
Hvala za odgovor in lp

Spoštovani!
Ob vašem imenu, ki ste ga izbrali, sem pomislil, kako je simpatično zgovorno in si domišljam, da imate do leta 2010 namen problem rešiti. Če je tako, je to dober up in ga z vsem srcem podpiram!
Strinjam se, da je očitno jedro zadrege v bližini z drugo osebo, v intimnosti. Saj pri masturbaciji nimate težav z erekcijo. Tako res nima smisla iskati drugih poti kot je delo na sebi.
Kako rešujemo take zgodbe v naši svetovalnici?
Predpostavljam, da so določene zgodbe in izkušnje, ki so pomembne in so povezane z vašim razvojem seksualnosti od otroštva dalje. Da obstajajo določene izkušnje in prepričanja, zaradi katerih ste se v stikih z nasprotnim spolom v puberteti držali bolj zase in ste razvili nizko samozavest. Vse to je imelo smisel in funkcijo v vaši preživetveni strategiji. Vendar danes to ni več funkcionalno. To so zgodbe, o katerih se pogovarjamo in iščemo njihove izvire ter načine, da zadrege ali rane v njih pozdravimo. Drugi, s katerimi se srečujemo v odnosih, so vedno zastopniki nekih nam bližnjih oseb, s katerimi smo imeli izkušnje – in te izkušnje prenašamo na konkretne druge osebe. Tako tudi v intimnosti med dvema vedno sodeluje vsaj 6 oseb, kakor je rekel že Freud (še starši obeh prisotnih). To so seveda zelo konkretne in individualno specifične zgodbe, ki so zapustile vpliv na določenih vedenjskih vzorcih, prepričanjih, strahovih… Ko si te zgodbe ogledamo skozi drugačno perspektivo, je cilj, da je njihov učinek bolj funkcionalno in zlasti kvalitetno življenje. Da imate pri navezovanju intimnih stikov z drugim spolom zadrege, so očitno določeni razlogi, s katerimi se bo potrebno »pogovoriti«. Velikokrat je precej vzorcev in prepričanj nezavednih in jih brez strokovne pomoči težko rešujemo. Nato pa je naslednji korak, da je potrebno tudi kaj narediti v praksi in spremembe vpeljati v življenje.
To je hiter informativni oris na splošno (ob vaših navedenih informacijah), ki ima seveda ob konkretnih primerih zelo konkretne vsebine in lahko tudi povsem drugačne poti reševanja. Glede na vašo zgodbo, ki je informativna, verjamem, da bi vam v osebnem srečanju lahko tudi konkretneje odgovoril, prav tako pa uporabil konkretne dialoge in druge tehnike, s katerimi imamo možnost svoje zgodbe iz preteklosti preoblikovati v novih (bolj optimističnih) perspektivah.
Vse dobro vam želim in ne obupajte!

New Report

Close