Najdi forum

Pozdravljeni!
Imam resen problem z vzburjenjem in spolnimi odnosi. Moj problem je da me nic ne vzburja ne glede na to kaj naredim in pogledam, spolnih odnosov sploh ne morem imeti ker me prevec boli in moj fant niti glavice od penisa ne spravi not.
Stara sem 19 let in res rabim odgovor kaj bi to lahko bilo… Bila sem ze pri ginekologu ki pa sicer ni nasel nic, nekaj pa sigurno ne stima. Nisem imela nobene travmaticne izkusnje ali cesarkoli podobnega.

Pozdravljena.

Predvidevam, da se je želja po spolnem odnosu “oddaljila” zaradi bolečin med spolnim odnosom? Vendar pišete, da sploh jih ne morete imeti, ker vas preveč boli. Torej do popolne penetracije penisa sploh nikoli še ni prišlo? Ali pri ginekološkem pregledu imate bolečine? Ste ginekologu potožila o zgoraj napisanemu?
Za vse to potrebujem dodatne odgovore. Razrešiti je potrebno tudi trditev, da vas nič ne vzburja.

Vseeno vam lahko ponudim teoretično razlago:
1. lahko gre za vaginizem: stanje ko zaradi kontrakcije mišičja je vstop v nožnico skoraj nemogoč in pri tem so prisotne bolečine
2. Lahko gre za disparevnijo: boleč spolni odnos, vendar je prodor penisa v nožnico mogoč; med spolnem odnosu so prisotne različne stopnje nelagodnosti/bolečine (odvisno od ženske do ženske). v tem primeru je penetracija penisa mogoča, vendar iz vašega teksta lahko razberem, da niti to ni mogoče.
3. Lahko gre za kombinacijo vaginizma in disparevnije.
4. Mladost, psihična nepripravljenost imeti spolne odnose.
5. Neizkušenost partnerja.

V kolikor pri ženskah ni mogoče ugotoviti organski vzrok zgoraj navedenega (npr.: anatomske nepravilnosti na področju rodil na splošno in specifično v nožnici), se za taka stanja uporabljajo različni pristopi. Prvi in pomemben je temeljit pogovor. Sledi razlaga in učenje ustreznih tehnik relaksacije mišic medeničnega dna (na splošno) in področja vhoda v nožnico (slednje je zelo uspešno s pomočjo medicinske hipnoze).
V primeru vaginizma se za to uporabljajo pripomočki (različnih obsegov), ki služijo za postopno širitev vhoda v nožnico. Pacientka mora biti o tem sprva pravilno poučena in naučena, ker vstavljanje le teh pogosto izvaja sama ali pa pod strokovnim vodenjem. Tukaj moram posebej poudariti, da je brez ustreznih tehnik relaksacije (glej zgoraj), lahko ta “poseg” enako boleč kot ga vi opisujete.

Vendar, rešitev je vam na razpolago.

izr. prof. dr. Andrej Starc, izredni profesor javnega zdravstva seksolog, terapevt medicinske hipnoze Ambulanta za integrativno medicino Dr. Starc www.dr-starc.com

Zelja po spolnem odnosu se je oddaljila, pri ginekologu sem bila in baje ni nic narobe. Do neke hude penetracije ni prislo.. V noznico je sla najvec samo glavica. Ko mi je ginekologinja v noznico porinila dva prsta je bil prisoten enak neprijeten ter bolec obcutek kot pri spolnih odnosih. Ob samozadovoljevanju lahko dosezem orgazem to je pa to…vendar pa nikoli nimam ne zelje po seksu niti me do zdaj nic ni vzburilo.

Pri ginekološkem pregledu vstopata v nožnico tako kazalec in sredinec hkrati in to v celoti, oziroma celotna dolžina prstov ginekologa. Predvidevam, da ste ob tem se potožili ginekologu? Vendar je vseeno zanimivo dejstvo, da je bil omogočen prodor obeh prstov, vendar spolnega uda pa ne.
Spolni odnos se razume popolni prodor moškega spolnega uda v nožnico in ne samo glavica penisa. Vi navajate: “enak neprijeten ter boleč občutek kot pri spolnih odnosih”, torej je sedanji partner sploh kdaj v celoti prodrl v nožnico, oziroma ste sploh kdaj imela popolno penetracijo s penisom? Ali je bila prej penetracija možna in sedaj ni?
Kar se tiče samozadovoljevanja: večina žensk uporablja ščegetavček kot glavno točko za samozadovoljevanje; nekatere uporabljajo kombinacijo draženja ščegetavčka in nožnice; spet druge pa samo draženje nožnice. Ker vi navajate, da se samozadovoljujete, potemtakem je pri vas prisotna želja in spolna vzburjenost, in s tem potreba po zadovoljitvi le-te.

izr. prof. dr. Andrej Starc, izredni profesor javnega zdravstva seksolog, terapevt medicinske hipnoze Ambulanta za integrativno medicino Dr. Starc www.dr-starc.com

Spoštovani!

Odgovarjam še iz vidika psihoterapevta.

Da bi vam lahko bolj zanesljivo odgovoril, imam najprej kar nekaj vprašanj. Nakazal vam bom moj način razmišljanja skozi nekaj primerov, kjer in ko se lahko v spolnosti zadeve zapletejo. Zraven pa bom napisal nekaj vprašanj, ki jih postavim, kadar se z ljudmi o tem pogovarjamo v moji pisarni, da si boste ustvarila občutek.

Namreč, želja po spolnosti, vzburjenost in doživljanje spolnosti so zadeva tako našega notranjega psihičnega in biološkega dogajanja, kakor tudi dogajanja v odnosu in iz odnosa z našim spolnim partnerjem. Na teh ravneh, torej v meni in v odnosu, se lahko dogaja marsikaj.

V vaši starosti je smiselno pogledati, kako poteka in kako je razvita vaša seksualnost. Ali je želja po spolnosti kdaj prej obstajala?
Ali vas je kdaj prej kaj seksualno vzburjalo?
Če je želja po spolnosti obstajala in se je oddaljila, kakor pišete v drugem zapisu, bi bilo smiselno odgovoriti na vprašanje, ali je v tem kakšen dogodek, kakšno doživetje, ki bi to pomagalo pojasniti.

Kaj je drugače pri samozadovoljevanju in pri odnosu s fantom?

Včasih so pomembne zadeve, ki jim ne posvečamo pozornosti.
Ali imate občutek, da morate ugoditi fantovi potrebi?
Kako nastane pobuda za spolni odnos?
Ali se ob pobudi za spolni odnos počutite zaželeno?
Ali imate občutek, da se v tem odnosu lahko predate?
Ali se počutite čustveno varno ob pobudi za spolni odnos?
Ali lahko delite s fantom, kakšna so vaša seksualna doživljanja?
Ali lahko delite, kaj vas vzburja?
Ali fant pozna, kako pri vas poteka vzburjenje?
(Pri ženskah je navadno vzburjenje povezano z doživljanjem čustvene bližine, s tem, da se čutijo sprejete, da so fantje prijazni z njimi na dolgi rok, da doživljajo sprejetost, zaželenost s strani fantov skozi daljše obdobje. Vzburjenje je pri ženskah daljši proces, ki je bolj povezan s čustvenim doživljanjem. Pri fantih pa je vzburjenje povezano bolj s fizičnimi senzacijami, z zaznavami, je hitro, vzburi jih pogled na določeni del telesa, misel na nekaj in podobno).
Vprašanje, ki sledi: ali se s fantom lahko uglasite glede njegovega načina vzburjenja in vašega načina. Če je on hitrejši pri tem (predvidevam) in vi počasnejša, ali zna on počakati in je pri tem strpen. Ali morda čutite neizrečen pritisk z njegove strani?

Ali ste v dogajanju ob pobudi za spolni odnos sproščeni?
Ali se ob tem počutite igrivo?
Če ne, kaj bi potrebovali drugače?

Vsa ta vprašanja navajam kot možne domneve, ki lahko pomagajo pri razumevanju tega, kar se vam dogaja. Poleg tega, kar je že napisal kolega dr. Andrej Starc.

Še nekaj možnih domnev sem navedel v podobnem prispevku iz fantovske perspektive pred časom:
https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=277&t=11073833

Povzemam dve povezavi. Če gre za zapozneli hormonski razvoj, si o tem lahko nekaj preberete ne povezavi:
https://www.psychologytoday.com/blog/intimacy-and-desire/201108/developing-self-greatly-shapes-your-sexual-desire

Za izgubo spolne želje je lahko še več drugih dejavnikov, od stresa, depresivnosti, slabe samopodobe, do zdravstvenih, ki jih je najbolje preučiti.
Lahko si ogledate nekaj namigov v prispevku:
https://www.everydayhealth.com/erectile-dysfunction/causes-of-low-libido.aspx

Če vam je kateri od namigov blizu, se lahko tudi osebno oglasite na posvetu.

Lep pozdrav,

Nikoli pred njim se nisem imela spolnih odnosov in po besedah ginekologa deviske kozice nimam vec. Nisem imela nobene slabe izkusnje s fanti. S fantom imava zelo dober odnos.. Zaupam mu lahko vse in me ne sili v nic cesar jaz nebi zelela. Samozadovoljujem se samo po scegetavcku..brez poseganja v noznico.. In brez pripomockov. Potrebo po samozadovoljevanju zacutim zelo redko in zelo nakljucno. Poizkus spolnega odnosa zame deluje obratno (npr. Ostale vzburja in jim pase… Mene pa boli in je zelo neprijetno.. Pravtako pa ob tem ne cutim vzburjenja ali zadovoljstva)

Morda pa smo z odgovori preveč zapletli in je potreben samo čas, da se prepustite in uglasite v sebi in s fantom.

Lep pozdrav,

New Report

Close