Najdi forum

Izguba libida

Pozdravljeni,

v zadnjem letu sem popolnoma izgubila zeljo po spolnosti s partnerjem/samozadovoljevanju. Spolno me niti ne privlači niti nobena druga oseba. Padec libida se mi zdi, da sovpada z pričetkom jemanja kontracepcijskih tabletk yasminelle, najbrž pa so k temu pripomogli tudi drugi dejavniki. Izgubila sem stik s svojo ženskostjo. Kontracepcijske tabletke sem zamenjala za ene, ki naj nebi vplivale tako na libido. Kaj mi svetujete še, da lahko storim?

Hvala za odgovor

Stranskih učinkov kontraceptivov je več, seveda odvisno je tudi od vrste preparata in doze hormonov. Tudi Yasminelle ima zabeleženih vrsto stranskih učinkov, med drugim tudi upad libida.
Potrebno je upoštevati dejstvo, da se različni organizmi različno odzovejo na vnos kontracepcijskih sredstev.
Kot omenjate je potrebno upoštevati tudi druge dejavnike, ki (ne)posredno vplivajo na libido osebe. Ne samo da jih je potrebno upoštevati, ampak tudi ugotoviti, npr.: odnos s partnerjem, način in stil življenja, želje in potrebe ter realizacija le teh, podpora bližnjih, stres itd.

Nimam podatkov o vaši starosti, prejšnja uporaba kontracepcijskih sredstev, zadovoljstvu vaše partnerske in spolne veze itd.

Ker razpolagam z zelo malo podatki vam lahko svetujem sledeče:
1. Obisk osebnega ginekologa bi bil priporočljiv za morebitno menjavo kontracepcijskega sredstva.
2. Potreben bi bil poglobljen pogovor.

izr. prof. dr. Andrej Starc, izredni profesor javnega zdravstva seksolog, terapevt medicinske hipnoze Ambulanta za integrativno medicino Dr. Starc www.dr-starc.com
Objava čaka odobritev

New Report

Close