Najdi forum

Pozdravljeni!
Prevec razmisljam in zdaj me skrbi, da bi lahko imela HIV. Sicer nimam nobenih simptomov, tudi jih nisem imela, odkar sem prekinila zvezo s fantom, ki me je varal – ampak me vseeno zanima, ce se slucajno vidi na krvi, da nekaj ni ok? In bi me verjetno zdravnica poslala na kak dodaten pregled, ce bi bilo kaj “sumljivo”?
Sicer sem stara sele 20, in verjetno mi fant ni lagal, da je brez kakrsnihkoli bolezni… pa tudi skoraj prepricana sem, da s katerokoli je imel spolne odnose, je bil zanjo prvi. Potemtakem je moznost res majhna oz. je skoraj ni?
Saj HIV se ne prenasa iz oseb, ki se niso imele spolnega odnosa, na drugo osebo… ali pac? Poleg tega sem bila tudi na brisu pri ginekologinji in ni nic narobe…

HIV spada med spolno prenosljive bolezni. Načini prenašanja so različni, npr.: vbod z okuženo iglo, nezaščiten spolni odnos z osebo, ki je okužen(-a), itd. Skratka, prenos se izvaja s pomočjo telesnih izločkov. Torej, spolni odnos ni edini način prenosa. Teoretično in praktično je lahko okužena s HIV, četudi ni imel(-a) spolni odnos.

Družinski zdravnik vam bo izdal napotnico za odvzem krvi za testiranje. Lahko pa se osebno oglasite na Kliniki za infekcijske bolezni – UKC Ljubljana.

PAP bris pri ginekologu je namenjen za pregled ustreznosti ali neustreznost sestave mikrobiota in celic na materničnem vratu.

Veljalo bi slediti, da se oglasite pri vašemu družinskemu zdravniku za nadaljnjo obravnavo in odvzem krvi/izdajo napotnice za preiskave, specifične za HIV.

izr. prof. dr. Andrej Starc, izredni profesor javnega zdravstva seksolog, terapevt medicinske hipnoze Ambulanta za integrativno medicino Dr. Starc www.dr-starc.com

New Report

Close