Najdi forum

Vedno berem kako svetujete ločitev ženskam, katerih mož ni po njenih merilih. Naj povem svojo zgodbo in svetujte kaj lahko storim v dani situaciji. Delam 5 delovnih dni, imam boljšo plačo, plačam vse položnice, ona pa plačuje hrano, doma kuha ona, v soboto jaz, ker ona dela, pospravlaj ona, občasno obesim perilo, pometem okrog hiše, skrbim za drva in peč, čistim avto, odnašam smeti. Ko ona dela popoldan skrbim za najino hčer. Ko pa smo vsi doma pa pričakujem, da se ona ukvarja z hčerko, da ona pospravlja, kuha, jaz pa počivam, gledam tv, grem ven pred hišo, se malo pogovorim z sosedi. Ona pa mi očita da nič ne delam, da samo ležim in gledam tv, kar ni čisto res. Ona pa vsak trenutek izkoristi da visi na računalniku, namesto da bi kaj delala ali se ukvarjala z hčerko. Očita mi, da je nimam rad. Včasih me tako sprovocira, da ji povem par krepkih in potem spet teži, da jo psihično maltretiram. Ko dam predlog da bi kam šli, na morje, ali kam drugam, noče, se ji ne da, je brezvoljna. Pravi da je nezadovoljna. Hoče še enega otroka, jaz pa ne, ker po pravici povedano mi je ena hčerka dovolj, pa tudi se ne želim več ukvarjati z dojenčki, ker nisem tak tip. Naj e omenim, da ne hodim po gostilnah in ne pijem. Kaj mislite o takem razmerju oz odnosu?

Na podlagi česa to pričakuješ?

Na hitro bi rekla, da sta iz podobnega testa. Navajaš njene napake, istočasno priznavaš svoje, ki so pravzaprav identične

Žal…

Da niti nimata velikih problemov in da gre le za nesporazume v komunikaciji, ki jih lahko hitro odpravita, če bosta odšla na kvalitetno svetovanje.
Držta se!

Verjamem, da ti je ena hčerka dovolj. Prej mala poscanka, potem pa čez 18 let čakanje z dvocevko na oknu, da se odžene tiste s penisi.

Če si želiš raje sina, zamenjajta lego na postelji.

ne bi te marala pa če maš mio plače….

Na podlagi česa to pričakuješ?[/quote]tako pač je, kaj bom še takrat delal, ko bo ona doma? Ne to ne gre tako, je dovolj da skrbim za hčer, ko ona dela. Vedno je za vse skrbela ona, zdaj se pa upira in noče delati, pa me hoče prisiliti, da bom jaz delal in čistil po hiši. A to pa ni manipulacija? Če je prej lahko, naj še naprej. Tudi za otroka je rekla da bo sama skrbela, zdaj pa ni tako, čeprav imam hčero rad, ampak nisem tak tip človeka, da bi se stalno ukvarjal z njo, me psihično izčrpava.

Mislim, da bi vama moralo biti ukvarjanje s hcerko radost in veselje, ne pa obveznost.

Skrajni cas je, da ugotovita, d anista sama na tem svetu in da se svet ne vrti ne okoli vaju ne zaradi vaju. Lahko se v vajini zvezi pocutita ogrozeno za vsako figo in se gresta kdo bo naredil manj, lahko pa sodelujeta in oba delata po svojih najboljsih moceh za vase skupno in za hcerkino dobro.
Zaenkrat imata tako, kot sta izbrala, za kaksno zivljenje se bosta pa odlocila v prihododnje, je pa vajina stvar in ne pustita se motit…

Žena se vedno nekaj pritožuje, nič ji ni prav. Vedno me nekaj jezi.

Delno sta usklajena. Pa težit si nehajta. Otrok je od obeh in je prav, da oba skrbita zanj, da imata vsak za sebe malo prostega časa, pa da skupen prosti čas preživljate skupaj.

Malo za hec:
Dnevnik idealne žene (tudi moj:))))

Zbudila sem se.
Se hitro umila, pomolzla krave, nahranila kure in zajce, koze spustila
na pašo. Zbudila otroke, pripravila zajtrk, jih odpeljala v šolo in
pokosila travo.
Šla v službo, se sprla s šefom in ga vrgla iz pisarne. Obračunala
potne naloge, služila podjetju, dobila plačo. Doma nasekala drv,
pripravila kosilo, šla po otroke in jih nahranila, okopala vrt, tekla
k frizerki.
Potem vkup zgnala živino, pokidala in nastlala, dala krmo, podaljšala
avto zavarovanje. Otroke dala spat, oprala stroj cunj, prek neta
plačala račune, obesila cunje, vrgla vase kruh z maslom.
Ko sem se pripravljala k spanju, sem se spomnila- GROZA!!!
Mož leži že cel dan na kavču, BREZ SEKSA!

Na podlagi česa to pričakuješ?[/quote]tako pač je, kaj bom še takrat delal, ko bo ona doma? Ne to ne gre tako, je dovolj da skrbim za hčer, ko ona dela. Vedno je za vse skrbela ona, zdaj se pa upira in noče delati, pa me hoče prisiliti, da bom jaz delal in čistil po hiši. A to pa ni manipulacija? Če je prej lahko, naj še naprej. Tudi za otroka je rekla da bo sama skrbela, zdaj pa ni tako, čeprav imam hčero rad, ampak nisem tak tip človeka, da bi se stalno ukvarjal z njo, me psihično izčrpava.[/quote]

Evo ti moško mnenje: če sta se na začetku ZMENILA, da bo vse doma urejala ona imaš delno prav, ko želiš to še naprej.

Gledano nevtralno in če se nista zmenila da bo vse ona – potem to ni nobena manipulacija, saj ti ne govori kar nekaj za dosego enega skritega cilja (to bi bila namreč manipulacija) in ti sploh nimaš prav.
Po mojem osebnem mnenju pa je tvoje razmišljanje – čeprav razumljivo – čisto neprimerno in zaostalo. Skoraj kot bi živel v srednjem veku…
V normalnih (sodobnih) družinah gre točno tako kot ti pišeš, da pri tebi ne bo šlo.

O hčeri pišeš kot o nekem psu, ki sta si ga nabavila in se zdaj kregata, kdo se bo z njim ukvarjal!!!!
Bolano, res!!!!

Se pravi ona, ko si ti doma, opravljaš gospodinjska dela in se ukvarjaš s hčerko, tudi dela. Ne sedi in gleda v zrak. In ko pride domov pričakuješ od nje, da bo kar tiho, ko boš ti sedel in delal nič, ona pa bo spet delala. Se pravi ona mora delati skoz, ti pa lahko počivaš. Jaz, da sem na njenem mestu, bi te takoj pustila, ko si ji objasnil, da ti pa res ne boš delal, ko bo ona doma.
Ob takem, kot si ti bi bila tudi jaz nesrečna in brezvoljna.

Na podlagi česa to pričakuješ?[/quote]tako pač je, kaj bom še takrat delal, ko bo ona doma? Ne to ne gre tako, je dovolj da skrbim za hčer, ko ona dela. Vedno je za vse skrbela ona, zdaj se pa upira in noče delati, pa me hoče prisiliti, da bom jaz delal in čistil po hiši. A to pa ni manipulacija? Če je prej lahko, naj še naprej. Tudi za otroka je rekla da bo sama skrbela, zdaj pa ni tako, čeprav imam hčero rad, ampak nisem tak tip človeka, da bi se stalno ukvarjal z njo, me psihično izčrpava.[/quote]

provociraš, da se kar kadi al si pa zabit ko točak. izberi.

5 jezikov ljubezni!

kot da bi naju z možem gledala, zelo podobno.
Mene osebno zelo razjezi da mam veliko dela da komaj pridem do sape (otrok hoče to, ono, kuham s, pospravljam,..zvečer predvsem) on pa leži na kavču in gleda tv. In me to tako raz… da sm nalašč sitna. Saj moj mož ni slab, tudi naredi dost, če je treba, kot ti, ni lenuh, dela tudi cele dneve, tudi on ni znal z dojenčki, zdaj pa se super ujamejo, (imava 2 otroka) in sm zato bolj sama. Jaz tudi rada skočim za računalnik, ker druge zabave doma zase nimam.:)
ne vem kaj ti svetovati, nisem psiholog, 2 otroka zahtevata še več dela in, in je težko to uskladiti.
nimam nekega nasveta zase ne zate , po moje sva vsak malo kriva, vsak bi moral ma popustiti pa bi bilo po moje vse ok.

Bedna provokacija, res. Sicer pa, če je to resnična situacija, žal očitno, kako ti je v breme lasten otrok. Res me razžalostijo take stvari, zakaj si se sploh odločil za otroka? Nisi razmišljal, kajne, bednik egoistični. In ja, ni čudno, da ženi nič ni prav, že zdavnaj bi te morala zbrcati skozi vrata. Je pa res, da se človek vedno bolj sprašuje, kam gledajo današnje ženske, ko izbirajo tipa in kaj razmišljajo današnji moški, da na koncu ostane en ubogi otrok, vsem odveč.

Da razčistimo: ko si ti sam doma, se ukvarjaš s hčerko in domačimi deli, ko je ona sama doma, se ukvarja s hčerko in domačimi deli. Ko sta oba istočasno doma, hočeš ti imeti svoj prosti čas, ona naj se pa ukvarja s hčerko in gospodinjskimi deli. Kdaj ima ona prosti čas?

Saj verjamem, da je nekaj časa doma delala, medtem ko si ti imel prosti čas, zdaj se je pa naveličala in hoče tudi ona sprostitev. Torej rešitev je: ti pač zmanjšaš dolžino svojega prostega časa in se ukvarjaš s hčerko tudi, ko je ona doma in opraviš tudi del gospodinjskega dela, potem pa bosta skupaj uživala v prostem času.

To je samo “protiutež” vsem tistim, ki jamrajo čez može. In ta ubogi možek ni mogel narediti drugega, kot izmisliti si eno zgodbico. Če je kaj res v njegovem življenju je to, da je sam sebi v napotje!

New Report

Close