Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Ljubljana najbolj popularno evropsko mesto

Ljubljana najbolj popularno evropsko mesto

Posredujem link na članek, objavljen 10. septembra v Guardian-u. Govori o tem, da so bralci tega časopisa izbrali Ljubljano za najbolj popularno evropsko mesto, najbolj prijazno, varno….
Zanimivo branje.
b.

Vaš linkhttp://travel.guardian.co.uk/cities/story/0,7450,1566468,00.htmlVaš link

Zadnja sprememba (23-10-05 22:44)

kot vsi veste , težko prenašam mesta z več kot 5000 prebivalci. še težje spam na mailu. najtežje pa da mi nič ne pišete ali redko. kar potrjuje mojo teorijo , da povprečen uporabnik računalnika zdrži intenzivno nekaj let. jaz že 10 !

bom dal post buttria in 5 slik , ki sem jih primerno zmanjšal.

bil v ljubljani 7 septembra 2004, dobil za nagrado cd skupine rem od
city magazina !

21.10.2005 bil v Ljubljani urgentno in srečal Baby – slučajno .
Ljubljana je res lepa a ne

Ja, Easy Jet je naredil svoje, res pa je, da je Ljubljana za par dni za tujce biser, vse na kupu in dober žur za sprejemljivo ceno. Lepo da si opozorila na to.

žur ?

za primorce najbolj neprimerno mesto. je že lepše v topolšici in kranjski gori
o alkotu smo že veliko povedali. čim manj ali nič – tem bolje.
ali ni bolje kot tekati po ljubljani v hribe ali skozi zelene griče ?

Lord……
Zakaj misliš, da se po Ljubljani da le tekati? Te vabim eno soboto v Ljubljano…..
… počasi ob Ljubljanici mimo Zmajskega mosta do Tromostovja, ob sladolednem vrtu do Pločnika – od tu je lep pogled na Plečnikovo ribarnico na drugi strani. Ob Prešernovem spomeniku se vedno kaj dogaja: nastopi takšnih in drugačnih skupin, solistov, gledališč – malo postojiš, prisluhneš in pogledaš…
…potem čez Tromostovje, zaviješ na desno, naprej ob Ljubljanici proti Šuštarskemu mostu: ob sobotah je tu -od začetka aprila pa do konca oktobra “art market”. Izdelki vseh sort rokodelcev, takšnih in drugačnih. Občuduješ, gledaš, se malo pogovoriš, se čudiš, morda kaj kupiš…pogledaš od blizu, pogledaš od daleč, ….
…se ustaviš pri Mačku, se vsedeš na stol ob Ljubljanici, naročiš kakšno tekočo zadevo in opazuješ vrvež in življenje, ki se dogaja pred teboj. Sediš in opazuješ. In uživaš. In nič drugega ti ni treba.
…potem recimo zaviješ proti tržnici….obvezen obhod ribarnice, preveriš, kaj je novega, kaj ponujajo, po kakšni ceni – in kaj kupiš, ali pa tudi ne.
…nadaljuješ sprehod skozi tržnico: najprej je pred teboj bio tržnica z ne ravno najbolj – za oko – lepimi, recimo jabolki, so pa bio, kar je v današnjih časih precej iskano, in potem še ostala zelenjava, od tiste od branjevk iz Trnovega pa do uvožene, pa sadje takšno in drugačno. Malo gledaš, malo kupuješ, malo barantaš,
…in predno greš domov, zaviješ še na cvetlični trg – po eno cvetko, recimo za mamo.
Tako bi – recimo – lahko preživel sobotno dopoldne. Brez tekanja. Poskusi. Ni vse v Topolšici.
Samo muditi se ti ne sme!
b.

jaz pridem v ljubljano letos samo če me kakšna povabi na randi !

drugače dragi moji imam dovolj dela z službo in pripravljanjem moje prve zbirke aforizmov

zlati rudnik

New Report

Close