Najdi forum

100 evrov na dan na Hrvaskem?

Ali je res?
Slisala sem namrec, da naj bi Hrvati uvedli neko uredbo, da ce gres k njim na dopust, moras imeti 100 evrov gotovine za vsak dan dopustovanja. Drugace te kao ne spustijo cez mejo.

Jaz tega ne morem verjeti in sem se skoraj skregala v druzbi, saj sem prepricana, da si izmisljujejo. Nisem sicer neka ljubiteljica Hrvaske, zaradi slabih in neprijetnih izkusenj ze nekaj let raje dopustujem drugje po Evropi in hkrati odkrivam kaj novega. Vendar pa veliko vikendov prezivljam pri fantovih sorodnikih v Kvarnerju in seveda niti pod razno ne nosim s seboj 200 evrov za en vikend.

Je torej kaj resnice v tem?

Pajade, slovenci hodimo dol poleti povprečno za 10 – 14 dni… Mislim, zahtevat da pokažeš na meji 1.400 EUR??????????????

to gre za anti-hrvaško propagando in nič drugega

Tudi jaz sem danes to prebrala (če se ne motim, je bilo po TV).

Če je res, se mi zdi čisto zgrešeno. OK, baje da bodo “upoštevali” tudi kartice (domnevam, da npr. Visa, A. express…).
Če se bodo tega strogo držali in to res zahtevali od turistov, jih bodo po moje kar nekaj izgubili.
No, bomo videli, kaj se bo izcimilo iz tega.

ce je to res te mene vec ne vidijo :)) pa itak bom sel letos nekam drugam…ce bo bog dal Egipt, drugač pa Grčija:) Naj se toti hrvati najprej malo skulirajo pol pa bomo se vidli kak pa kaj…

Zakaj pa bi rinili na Hrvaško, kjer nas ljudje ne marajo in imamo dovolj lepot že pri nas v Sloveniji? Tudi morje.

Najprej lep pozdrav. Jaz hodim delat mnogokrat v Hrvaško. Tam imam presklbljeno za spat in jest.
Mene zanimajo samo kontra ukrepi naše PREZLATE vlade. Nekaj bodo morali narediti.

Lep pozdrav iz Pirana – Franc

hja, hrvati so jezni, ker smo mi v EU, oni pa ne. zadnjič so mojega tasta na meji zafrkavali, ko je šel na vikend in ga niso pustili čez s staro kosilnico. je moral nazaj, ker je hrvaški carinik rekel, da mu kosilnice ne pusti “uvoziti” – v smislu, da je preveč vredna (stara, rabljena kosilnica).
baje da so cel vikend zafrkavali samo slovence, tujcem in hrvatom pa so se samo smejali.
prasci, mi smo jim reševali poletne sezone, ko si noben ni upal na jadran zaradi vojne. bi se morali slovenci eno leto zmenit, da demonstrativno ne gre nihče na hrvaško na morje. drugo leto bi bili sigurno vsi takšni ukrepi, kot je omenjena uredba, odpravljeni!

In kakšen bo protiukrep slovenske vlade ? Ljudi katere v bistvu smo hranili slovenci , naj še vedno zalagamo , sem besna!

m-28 se popolnoma strinajm s tabo. To, da bi slovenci bojkotirali letni dopust na hrvaškem in tudi v naši ljubi domovini bi morali marsikaj bojkotirati- vsaj en mesec, pa bi naša preljuba vlada videla, da nima opraviti s samimi butalci, za kar nas ima že več 10 let.
Upam, da te vrstice prebere tudi kakšen politik ki se skriva- narodni heroj

No, hrvatje se bojijo ekonomskih migrantov in raznih azilantov iz Slovenije, ki lahko destabilizirajo njihovo dobro stoječo državo. Samo zamislite si, da bi milijon Slovencev tam zaprosilo za politični azil! Sploh veste kakšen strošek je to??

hehe samo malo se hecam :)) Še dobro, da ne grem tja na dopust, ker bi morali nest zraven 3000 eurov ….

LP!

-----------------------------------------------------------

Vsaka stvar ima svoj namen.

Slovenci smo veliki tradicionalisti in se le redko odločamo za spremembo počitniške destinacije, če smo bili s prejšnjo kolikor toliko zadovoljni. Pravzaprav potrebujemo sem pa tja kako brco v rit, da začnemo razmišljati drugače.

Hvala bogu, da so vsaj hrvatje tako dobriu, da nam v tem zadnja leta nesebično pomagajo :)))

Jaz sem to tudi včeraj prebrala. Me je skoraj kap. Zdaj če greva s fantom za 7 dni dol, morava imet skupaj 1400 evrov. Saj so bolani. Bi se pa mogla it hudičev luksuz, da bi midva na morju, če greva v apartma, zapravila 1.400 evrov.

Kaj velja, če jim pokažeš bankomat kartico od NKBm, ki ima gor tudi te znakece za plačilo? pa čeprav v tujini jaz z njo glih ne morem plačevat?

Sicer pa je še ena rešitev. Pač rečeš, da greš dol za tri dni, ne pa za 7.:)) Saj te ne morejo preverit.

Kaj delate paniko, do zdaj so lahko zahtevali 180 eurov za en dan, če so hoteli. Pa niso zahtevali praktično od nikogar, torej..

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Slovenski carinik lahko mirno reče državljanu tuje države na meji, naj mu pokaže, koliko ima keša. Če ga ima kaj. Če bo to naredil, pa je njegova odločitev.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Kartice od NLB skrijte saj so last NLB, se lahko najde kateri carinik, ki se bo šel izvršbo; je šala, lahko pa tudi, da ne!

HRVOJOTE BOLI ŠENGEN, PA SE VIDIJO V EU ČEZ 3 DO 4 LETA

točno tako. Ampak kaj, ko ljudje “padajo” na bombastične naslove, ne preberejo pa celega teksta. 🙁
z.

Zvezdica, v današnjem svetu je umetnost preživeti in ob tem še kaj zaslužiti. Pri vsem tem pa velja upoštevati nekaj res minimalnih psiholoških pravil. Eno takih pravil vsekakor je, da tik pred začetkom turistične sezone ne sprejemaš nobenih ukrepov, ki lahko vznemirijo potencialne goste, od katerih je pravzaprav odvisen velik del lokalne populacije. Če obstaja možnost, da te bodo na podlagi pooblastil cariniki oz. policisti na meji šikanirali in zavračali, potem se v ta riziko marsikdo pač ne bo podal. Saj vendar dopust planiraš vnaprej, ne pa da ti je vseeno kdaj in kam boš odšel. Če ob tem upoštevaš še dejstvo, da je cariniku prepuščena odločitev, kdo je “rizična” in kdo nerizična skupina, je strah še toliko bolj utemeljen. Ker je nekaj popolnoma normalnega in pričakovanega, da vsi res ne bodo zmogli prenašati bremena moči, ki jim jo daje v roke država. Preveč je slabo plačanih carinikov, preveč je čisto navadnih “fovšljivcev”, preveč je ljudi z sindromom “domovinskog rata” in zato izkrivljeno podobo o medčloveških odnosih… In samo za to gre. Odločitev vlade v tem trenutku izjemno slabo vpliva na potencialne turiste, kot tudi na njihove carinike, katerih prenekaterega so z njo spomnili, da si bo lahko dal duška za vse, kar se mu v odnosih med državama ni zdelo prav. Psihološko gledano je bila ta odločitev ob tem času popolna polomija, čeprav v resnici ne prinaša bistveno nič novega…. Če bi jo pa sprejeli za novo leto, bi do sedaj nanjo pozabili tako mi, kot njihovi cariniki….

…in prav zaradi teh presranih Hrvatov, ki ti nimajo nuditi nič drugega kot morje, drugje znajo pa samo kasirat, midva že 4 leta hodiva na morje k nam v Izolo in sva čisto, ampak res čisto zadovoljna…

Ja, to smo slišali včeraj. Kriza. Ti Hrvati sploh ne vejo kaj bi si izmislili. Ok, saj nič ne rečem, so zmanjšali na 100 s 175, pa tdu so rekli, da bodo samo občasno preverjali, ampak saj pa ja niso normalni. Jaz imam 100 evrov za cel teden na morju, ne pa za en dan. Pa, da bi jim mogla še kartico kazat in te finte, ma niti pod razno. Če mi bojo težili, grem raje na meji nazaj kot pa se z njimi ukvarjam.
Edino bi rekla: bravo BIH, ko bo tud njim nazaj postavla dnevni limit. Pa močno upam, da sem prav slišala in je bil ta 500 evrov!
🙂

New Report

Close