Najdi forum

Nekaj za tiste, ki niste vec cisto rosno mladi:
Zanima me, kako se soocate s prvimi, pa nato z drugimi in se ostalimi znaki staranja. Kako gre to mimo vas, zenske in moski? Mislim le na spremembe v zunanji podobi, namrec. Ali ste mogoce ob prvih znanilcih staranja doziveli celo kak stres?
Ali bi bili pripravljeni za “pomlajevanje” tudi prepustiti svoj obraz ali kak del telesa nekemu lepotnemu kirurgu ?
Moje osebno mnenje je, da je prvo, drugo in vsako nadaljnje vidno opozorilo o “staranju” normalno, da ga je treba sprejeti za nekaj povsem obicajnega, nekaj povsem nasega …..Ne vem, ce bi si upala pod skalpel kaksnega “ustvarjalca” pomlajevanja….

Osebno ne bi sla v to. Pri meni, recimo, ze opazim delovanje gravitacije, ampak
ne bom sla na operacijo dojk. Ne zdaj, ne kdaj v prihodnje. Operacija je pac zelo nasilen poseg v telo, s svojimi tveganji. Poleg tega mislim, da se imam rada kot sem in ce me ima kdo rad, me bo tudi sprejel tako kot sem. Ce me nima rad, pa me tako ne briga. Poleg tega, popoln ni nihce, potem bi morala iti se na operacijo tega ali onega, lifting vsake toliko let,…

Samo moje mnenje…

Ne daj se Ines…
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite…

:)))))))))))))

lp
mačkon

PS: Pa še celota:

*********************************
Ne daj se Ines
Ne daj se godinama moja Ines
Drukcijim pokretima i navikama
Jer jos ti je soba topla
Prijatan raspored i rijetki predmeti
Imala si vise ukusa od mene
Tvoja soba divota
Gazdarica ti je u bolnici
Uvijek si se razlikovala
Po boji papira svojih pisama, po poklonima
Pratila me sljedeceg jutra oko devet do stanice
I rusi se zeleni autobus tjeran jesenjim vjetrom
Kao list niz jednu beogradsku padinu
u vecernjem sam odijelu i opkoljen pogledima

Ne daj se mladosti moja, ne daj se Ines

Dugo je pripremano nase poznanstvo
I onda slucajno uz vrucu rakiju
I sa svega nekoliko recenica, lose prikrivena zelja
Tvoj je nacin gospodje i obrazi seljanke
Prostakuso i plemkinjo moja
Pa tvoje grudi, krevet
I moja soba objesena u zraku kao naranca
Kao narancasta svjetiljka nad zelenom i modrom vodom Zagreba
Proleterskih brigada 39 kod Prkovicka
Pokisla ulica od prozora dalje i sum predvecernjih tramvaja
Lijepi trenuci nostalgije, ljubavi i siromastva
Upotreba zajednicke kupaonice
I “Molim Vas, ako netko trazi”

Ne daj se Ines

Evo me ustajem tek da okrenem plocu
Da li je to nepristojno u ovakvom casu
Mozart Requiem Agnus Dei
Meni je ipak najdrazi pocetak
Raspolazem s jos milion njeznih
I bezobraznih podataka nase mladosti
Koja nas pred vlastitim ocima vara, i krade, i napusta

Ne daj se Ines

Poderi pozivnicu, otkazi veceru, prevari muza
Odlazeci da se pocesljas u nekom boljem hotelu
Dodirni me ispod stola koljenom
Generacijo moja, ljubavnice

Znam da ce jos biti mladosti,
Ali ne vise ovakve – u prosjeku 1938
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite
I ta ce mi mladost tesko pasti
A bit ce ipak da ste vi u pravu
Jer sam sam na ovoj obali
Koju ste napustili i predali bezvoljno

A ponovo pocinje kisa,
Kao sto vec kisi u listopadu na otocima
More od olova i nebo od borova
Udaljeni glasovi koji se mijesaju
Glas majke prijatelja, kceri, ljubavnice, broda, brata
Na brzinu pokupljeno rublje pred kisu
I nestalo je svjetla s tom bjelinom
Jos malo setnje uz more i gotovo

Ne daj se Ines

Ua, Ua, si pa res pravi mackon! Tole je pa ta prav odgovor, pa sej glasbo lohk tud slismo zadi…..
Mej se lepo!

Staranje je povsem normalen pojav v življenju in sama ga tako tudi jemlejm. Nihče ne ostane večno mlad. Osebno mislim, da je veliko lepše pogledati žensko ali moškega, ki izgleda primerno svojim letom, kot pa nekoga, ki je star 50 let in ima za sabo kup lepotnih operacij in izgleda star 30 let. Tak pojav se mi zdi prav smešen. Ne bi se spuščala v kakšno pomlajevanje. Sem zadovoljna z obrazom kakršnega imam.

Zaenkrat še nimam problemov s tem. Ga pa ni denarja na svetu, da bi jaz šla prostovoljno pod nož! Razen v primeru kakšne nesreče, ki bi mi iznakazila obraz, ali pa če bi bila res hudo zafrustrirana npr. zaradi nosa, ampak to je že druga zgodba…
Da bi pa šla na lepotno operacijo da bi skrila svoja leta, mi pa na misel ne pride! Tudi drobne gubice na obrazu so lahko prav lepe in privlačne.

Moram priznati, da mi je moj videz delal veliko več preglavic in sivih las pri šestnajstih kakor zdaj, ko se že pojavi kaka gubica, predvsem okrog oči, ker se namreč zelo zelo rada smejim. Lepotna operacija bi koristila smao, če bi se nehala smejati in bi se držala kot kaka mumija. Da bi se zaradi tega odpovedala smehu? TO PA NE!

Na zalost nas druzba kar naprej bombandira s prikritimi sporocili kako pomembna je mladost in lepota, kako nezazelene so gube in sivi lasje. Sama se ponovno ucim fizike (gravitacije) in tudi sive lase lahko prestejem (veckrat na vse prste), pa se s tem ne obremenjujem dosti. Zivljenje je dosti prekratko za kaj takega. Zdi se mi tudi, da tistim, ki hocejo mladost na vsak nacin zadrzati, le-ta dosti hitreje spolzi med prsti, kot nekomu ki je zadovoljen s seboj. Mene je operacij strah in edino po hudi nesreci bi sla prostovoljno v tak postopek.

tukaj podobno razmisljamo. Ocitno moski niso ravno tako mnozicno podvrzeni “presiji” v nasi druzbi o pricakovanem, vedno bolj mladostnem zunanjem izgledu….

Meni se lepotni posegi ne zdijo nic takega. Ce se bos zaradi tega bolje pocutila go for it!

Če se boš bolje počutila zakaj pa ne!!! Pa saj ne greš “pod nož”. Ljudje res
pretiravajo. Danes vse to delajo z laserji ali pa celo z vbrizgavanje lastne
maščobe (in to ni tujek)..Al pa kaj jest vem na kakšen način še. Seveda
je vse mogoče. Jutri greš lahko čez cesto, pa se ti lahko (Bog nedaj) kaj
zgodi…

Mačkon, tole me je pa dobesedno ”prestavilo” kakih 20 let nazaj!
HVALA!

Vedno je to odvisno od posameznika, ki pretehta (ali pa tudi ne) prednosti in slabosti. Ce ti to res toliko pomeni, zakaj pa ne. Ce ta poseg ogromno pomeni nekomu drugemu pa situacija ni vec ista.
Nekatere operacije res niso operacije v klasicnem pomenu besede. Ampak tudi laser ni tako nedolzen kot si morda mislis. Pred kratkim sem gledala oddajo o laserski odstranitvi dlak – naredijo ti jo v kozmeticnem salonu kar tako mimogrede. Brazgotine, ki so dekletu ostale po postopku so bile grozljive.
Vbrizgana mascoba, pa ceprav lastna, je tujek – verjetnost, da jo telo sprejme je zaradi tega vsekakor vecja, se vedno pa obstajajo moznosti zapletov.
Slabo mi postane ze ob misli da bi opazovala kako mi scipljejo nosni hrustanec…
Pa se bi lahko nastevala.

Lahko kaj več poveš o tej oddaji – laserski odstranitvi dlak. Meni so to naredili v kozmetičnem salonu, potrebno je večkrat ponoviti, vendar nimam nobenih brazgotin.

lp

Upam da bom prav razlozila, ker se ne spomnim vec popolnoma vsega. Ce prav razumem lasersko odstranitev dlak, potem barvni pigment, ki je v dlakah, absorbira svetlobo ki jo daje laser, dlake se segrejejo in zaradi tega se unici tudi lasni mesicek. Ni pa popolnoma vseeno kako obarvana je tvoja koza, saj porjavela oz obarvana polt tudi lahko absorbira. Dekle, katero je kazalo, je bilo temnejse in je z laserjem dobilo kozne opekline. To je na zalost vse kar vem.

New Report

Close