Najdi forum

Pozdravljeni!
V načrtu imam obisk savne. Ker sem na tem področju popolnoma nevedna me zanima kako to zgleda – kako moraš biti oblečen oz. slečen, koliko časa si tam, kaj delaš, ali moraš res veliko piti…
Vem samo da je več vrst savn, vendar se mi zdi da bo to čisto navadna ( ali naj bi bila to finska?!? ) in da je zaprtega tipa – samo naša družba.

Vsi nasveti bodo zelo dobrodošli in vsem že vnaprej hvala!

finska savna je suha vročina(od 70 do 90 st.C) in malo vlage turška savna pa je veliko vlage in bistveno nižja temperatura,ker bi se sicer opekli…….ti imaš verjetno v mislih finsko savno…..zelo enostavno….najprej temeljito stuširat,greš gola v savno in s seboj vzameš brisačo ali rjuho,da na to sedeš ali ležeš….zaradi tega,ker je neprijetno da z nago ritko sediš na prostoru,kjer je pred tem nekdo drug sedel z nago ritko in je imel po možnosti še kakšne xyz…..torej v navadi je in to vsi strogo upoštevajo,da se v savno pride z neko večjo “cunjo” in nanjo sedeš….
v finski savni imaš “peč” v kateri so segreti kamni in po teh kamnih se sem pa tja polije malo vode,da se prostor malo navlaži,ne pa preveč….po teh kamnih lahko poliješ tudi par kapljic aromatičnega olja,če ga prineseš s seboj in če se s tem vsi prisotni strinjajo…..po savnanju se zopet tuširamo,priporočljivo je kombinirano tuširanje malo z mrzlo,še boljše pa je,če je v stavbi tudi bazen,da gremo malo plavat in potem nazaj v savno in to ponovimo 2-3 krat…..savna-bazen……v savni si cca.10-15 min kolikor zdržiš,več pa ni priporočljivo….tudi če ni bazena,je fajn če se 2-3 krat zaporedoma savnamo,vmes pa tuširamo z toplo-mrzlo vodo…

Priporočam toplo oblačilo počivnje ter pitje dosti tekočine
in čas bo naredil svoje .Jaz sem se še do zdaj tako rešil vsakega prehlada .
HEY KAJ JE ŽE BILO TVOJE VPRAŠANJE!!

Piko, prosim postavi piko na koncu stavka in ne “bluzi”.

Če nisi pri stvari in vidi se da nisi se raje vzdrži komentarja. Marsikdo težko pričakuje odgovore oz. nasvet na svojo temo in verjamem, da je razočaran, ko prebere take traparije ( tudi v temi Moj mož je poštar…).

Pa brez zamere prosim.

Lahko se pa po savnanju in tuširanju tudi malo ohladimo in sprostimo na ležalnikih, ki so največkrat zraven savne…mmm to dobro dene :))

lp,

New Report

Close