Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Strategije in taktike za soočenje z nevšečnostjo

Strategije in taktike za soočenje z nevšečnostjo

Zanima me, kakšne taktike priporočate, da uberem v naslednji situaciji:

živim s partnerjem in pa cimro. Le ta je navajena posodo (tudi če je samo en krožnik ali ena skodelica) puščati v umivalniku in ne pomiva sproti. Tako da, ko potem jaz pomivam in če ni veliko njene posode, še njeno pomijem zraven (mi je nerodno, da bi ji eno skodelico puščala v umivalniku). Sem pa takšne sorte, da avtomatično pričakujem enak odnos nazaj (ja, vem, da je to problem, ampak takšna sem – če sem poštena in prijazna, pričakujem to nazaj, če ne dobim, se odstranim in se ne znam soočat – očitno ne z drugim in ne s seboj – da bi spremenila taktiko, način,… ). Ko sem videla, da počisti izključno svoje, me je kar malo šokiralo, da prijaznosti ne vrne.
Ne vem, kakšno taktiko naj uberem v nadalje.
Slabo se počutim, če pustim njeno posodo nepomito, medtem ko pomivam, ker če že pomivam, pač pomijem vse, da je šik in da je delo končano, da je lepo. In mislim, da je to njej povsem jasno, da imam rada lepo in čisto, ker tudi drugače bolj temeljito čistim od nje. Hkrati se pa slabo počutim, ko vidim, da ona drugače razmišlja glede tega in ne vem niti kako razmišlja, ko se odloči pomiti samo svoje, pospraviti v omare samo svoje, ne obriše tla in površno pomije takrat, ko bi morala kaj zribat.
Nočem biti njena gospodinja (ona rada pušča posodo nepomito), hkrati pa nočem biti picajzlasta in gledat zdaj, da slučajno ne bom njenega lončka pomila, zato, da pokažem … ne vem , kaj, … da se postavim zase, ali nekaj, ker me je 1. sram se it to neko ‘tekmovanje’ 2. pa tudi zato, ker bom morala potem za vsako stvar razmišljati in meti na očeh zadeve, pa se mi nekako upira ukvarjati s takimi bedarijami. Kljub vsemu pa se zaenkrat s tem ukvarjam v mislih in me moti ta njen odnos, nekakšna vzvišenost (se mi zdi, da to ne dela iz malomarnosti, vem da je zelo redoljubna, sobo ima zelo lepo pospravljeno) temveč to počne iz nekega drugega vzgiba – nekakšne vzvišenosti in preizkušanja mogoče, … kot oseba mi deluje precej ponosna, vendar hkrati tudi zelo prijetna in prijazna).
Razmišljam o tem, da ne bi več pomivala za njo ter s tem sprejela njeno debilno igro, katere pa nočem igrati. Po drugi strani nočem stalno čistiti za njo glede na to, da je usluga enosmerna. Razmišljala sem tudi o tem, da bi pač pomila za njo, kot mi je v navadi s tem, da pa drugače ne bi hotela z njo imeti več opravka, kar pomeni, da bi imela z njo stikov kolikor je pač nujno pa še to v formalnem hladnem tonu, ker pač nočem imeti opravka z nekom ki izkorišča, vendar se mi to zdi kar hudo, ker lahko taka poteza vnese dolgoročne težave v odnos, direktne konfrontacije se pa bojim. Je pa ženska pametna, rekla bi da tudi prebrisana in da je morda navajena v življenju neke take igre igrat in preizkušanja in tako dalje.
Imate izkušnje s tem? Kako bi reagirali? Kaj mislite, da se dogaja v njeni glavi, zakaj to počne? Hoče pokazati svojo moč ali kaj drugega?

Fajn tema
Daj jo na starsevski cvek. Tam bi seusul odg.

Jaz bi
pomivala ampak ne bi se zraven jezila niti se ne bi cutila izkoriscene. Ker taka sem in hocem bit naprej taka, ne da se zarad ene krule spreminjam in postanem enaka njej.

Ce tega ne zmores,potem ji ne pomij salce.
To bo takoj opazla. In mmogoce bo sele takrat pomislila da ji noces vec pomit, ker ona teb ne.

Ali.pa ti hoce s tem povedat, da pusti njeno salco pri miru, ker tudi ona pusti tvojo.
Nekateri ne marajo da se njihova posoda dotika.

To so bedarije ves.
Ali pomij pa pozabi al pa ne pomij.
Ta obcutjaki te zravn spremljajo ,to je samo od tebe odvisno kako bos cutila

Na zacetku ti bo cudno in ne bos sama seb verjela da npr nisi jezna

Cez par dni res ne bos vec. In ji pomila tisto salco in si zravn .islila solit se pojdi.

New Report

Close