Najdi forum

Prej ljubica zdaj partnerica

Naj z vami delim zgodbo.. 5let sem bila samo ljubica. Lani je zapustil zeno in otroka. Zdaj ziviva skupaj priblizno pol leta.
Vse super. Sem vesela, da niso bile lazi da jo bo zapustil in je dokazal da me res ljubi.
Problem je v tem, da mi ne pusti imeti stika z njegovim otrokom prav tako me se vedno ni predstavil svojim starsem.
Vedno ga prosim, naj me zacne vkljucevar v njegovo zivljenje.
Naj ga pripelje k nama domov.
Ampak ne on je z njim nekje v parku ali kar je se huje, kar pri bivsi doma.
A se vam to zdi normalno. Da po enem leti se vedno tako..
Na zacetku sem pustila, da nekaj casa mine.
Zdaj bi ze zelela, da se me otrok navadi in me sprejme.

Za otroka eno leto ni še nič, se mora najprej navaditi na novo realnost.
Predstavljaj si sebe, kako bi ti bilo, da bi pol leta po izgubi enega starša že morala sprejeti nadomestek. Enako velja za starše – verjetno so še zelo prizadeti zaradi ločitve. Sploh pa, kako naj jim predstavi vajino zgodbo? Pet let sem varal, zdaj sem z ljubico, to je ona, imejte jo radi. To so težke stvari. Moji prijateljici je mož umrl in dolgo časa ni imela nikogar. Bili smo dobri prijatelji, njen mož je bil super človek in me je njegova smrt zelo prizadela. No, ene šest ali sedem let po smrti mi s težavo pove, da ima novega partnerja. Sem bila vesela! Zelo jo je skrbelo, kako bom sprejela. Zjokali sva se skupaj, malo od žalosti zaradi moža, malo od sreče, ker je končno spoznala nekoga v redu, ampak če bi mi ga želela predstaviti pol leta ali eno leto po smrti, bi me kap od zgroženosti.
Po drugi strani pa otrok mogoče doma sliši kakšno pikro na tvoj račun, bivša je le samo človek in tudi če je sicer zelo v redu in skuša otroka čim manj obremenjevati s svojimi težavami, lahko kdaj reče kaj takega, kar še oteži vajino spoznavanje.
Pač počasi in z občutkom. Vem, da ti ni všeč niti to, da partner preživlja toliko časa brez tebe in del celo pri bivši ženi … a če sta res za skupaj, se bodo stvari nekoč uredile.

ti poskrbi zase, najlažje tako, da čimprej zanosiš. Šele potem se bodo stvari začele urejati.

Objava čaka odobritev

New Report

Close