Najdi forum

Ko z nekom nočeš več imeti opravka..

Kaj storiti, ko oseba, s katero nočeš več imeti nobenega opravka, zvoni in noče razumeti, da nočem da se pojavlja niti na moji parceli? Niti ne vzame resno, če omenim da bom poklicala policijo.
Oseba sicer do mene ni bila nasilna… za enkrat. Je pa bilo že nekaj prijav tudi iz strani domačih tega osebka. Vem da je oseba psihično nasilna, izsiljuje in manipulira z domačimi. Tudi s prijatelji. Toda prijatelji se lahko umaknejo, domači se ne morejo, ker živijo v isti hiši. Zato sem se hotela popolnoma izolirati od tega osebka, ker nočem da se tako obnaša tudi do mene. Nič nočem imeti z cirkusom, ki ga imajo doma. Ne hodim na obiske v njihovo hišo, zato nočem, da se ta oseba pojavlja na moji parceli in zvoni na moja vrata. Večkrat sem jasno povedala, naj ne hodi, naj se takoj obrne in gre, v nasprotnem primeru bom poklicala policijo. Navadno se obrne in odide, vendar pa čez nekaj mesecev spet pride. In to traja vsaj štiri leta. Res hočem, da se to neha. Ali kaj takega lahko prijavim policiji? Ima kdo iste izkušnje?

Policija ne bo naredila nič, razen, če zahtevaš prepoved približvanja, če bi bila oseba nasilna ali bi te zalezovala.
Pomaga samo striktna ignoranca, ko, da je zrak.
Ne odpiraj ji vrat…
Želim ti veliko potrpežljivosti ob vsem skupaj…

New Report

Close