Najdi forum

Prijatelji, pomoč, kje začeti?

Star sem 25 let in živim v Ljubljani. Živim sam, nimam prijateljev ali družine. Prijatelje sem v šolskih letih imel, vendar so si vsi poiskali novo družbo, meni pa to ni uspelo.

Sem redno zaposlen in večino časa delam, zaslužim pa komaj dovolj, da se prebijem čez mesec. Tudi kadar nisem v službi, iščem možnost za opravljanje priložnostnih del, da bi si z nekaj dodatnimi evri lahko privoščil vsaj kakšen priboljšek, pa na koncu denar vedno raje prihranim za hude čase.

Nekaj časa s samoto nisem imel težav in sem deloval povsem normalno, v zadnjem obdobju pa se počutim zelo osamljeno. Želim si, da bi imel nekoga, s komer bi odšel na sprehod, se pogovarjal o stvareh, ki zanimajo mene. Moje socialne veščine so povsem zakrnele, saj sedaj spregovorim morda 200 besed na dan, nekaj malega v službi, nekaj malega ob drugih opravilih. Poleg sprehodov imam rad tudi tek, branje in gledanje dokumentarnih oddaj. Rad se priučim novih stvari.

Prihaja december in čeprav ne dam veliko na praznike na splošno, okolica podzavestno vpliva name. Bojim se, da se bom nekega dne, ko bom odhajal na delo ali z dela skozi Ljubljano, zlomil. Rad bi si pomagal, pa ne vem kje začeti.

Jaz bi ti predlagal, da se vključiš v kakšne hobije, kjer je največja verjetnost da bo tudi kakšno druženje. Hmmm kaj bi to bilo. Pri individualnih športih se vsi držijo zase, tam boš težko navezoval stike. Za kolektivne športe verjetno nisi tip – niti jaz. Morda bi lahko pogosteje prebiral knjige v knjižnicah, tam je precej študentk. Tudi ni ravno pravi kraj ampak vsekakor bolj pravi kakor da si stalno doma. Sicer pa spletne klepetalnice. Tam je veliko balasta, ampak se da najti tudi kakšen klepet s kom. Če rad hodiš na izlete imajo na odklopu forum, kjer iščejo družbo za izlet. A u službi se pa neda dobit nobene družbe? Razumem da si morda bolj zaprt, ampak zunaj je ogromno zaprtih punk, ki tudi ne vedo kako do družbe. Ne obupaj.

Moral bi delati tudi na samozavesti. Običajno je to kak fitnes, ko si malce bolj samozavesten, ko vidiš da imaš malce bolj napete roke. Haha. Primitivno ampak tako je.

Hvala naključni za oba odgovora.

V knjižnico sem nekaj časa zahajal, vendar so moje izkušnje take, da so ljudje tam večinoma zato, da bi imeli mir in brali/se učili. Fitnesa ne maram, sem pa že razmišljal o kakšnem tekaškem društvu, vendar je pri vseh oblikah organiziranega druženja težava to, da imajo točno dogovorjen urnik, kateremu se zaradi svoje službe težko prilagodim. Nekaj časa nazaj sem na tem forumu objavil pobudo za druženje ob sprehodu ali teku, pa v nekaj več kot mesecu dni nisem dobil nobenega odgovora, žal.

Sem pa vedno odprt za nove predloge in ideje.

Jaz pa mislim da si tako kot večina ljudi danes en navadn k**** ki samo jamra in nikol ničesar ne nardi. Vsi samo neki jokate po forumih kako vam je hudo in kako delate pa mate premal plače pa ste depresivni pa nevemkaj še vse. Nehi bit taka p**** pa resno prim delo v roke pa kdaj se sprav iz svojga stanovanja med ljudi in bo takoj boljše

Tale site je namenjen reševanju točno tega problem s katerim se srečuješ.

https://www.semaforum.si

good luck

Tale site je namenjen reševanju točno tega problem s katerim se srečuješ.

https://www.semaforum.si

good luck

mevža;
če o nečem nimaš pojma bi bilo kulturno in korektno, da se vzdržiš pokroviteljskih komentarjev. Zagotovo imaš tudi ti šibke točke in verjetno ti nič ne pomaga, če bi te z njimi še zbadali!? Če je človek malce introvertiran je pač k temu nagnjen in ne dela tega zaradi tega da bi tebe zafrkaval.
Uglavnem, jaz bi vseeno predlagal kakšne spletne zmenkarije in podobno, pa recimo tisti forum kjer se išče družba za izlete. Vsekakor pa ja, čimveč ven med ljudi, ampak ravno to je problem, ker ti je to neprijetno ne. Pa ta stran, ki jo je nekdo predlagal prejle zgleda tudi super. Kot praviš tek je super, vendar menim so tam bolj individualisti, bo težko najti družbo, ampak če to to vleče moraš obvetno probat. Obdobja v življenju se menjujejo za ne bodi nič razočaran.

Pridruži se kakšnemu društvu. Planincem, gasilcem, pevcem, mladincem… Obstaja polno ponudbe, ki je brezplačna. Če ne veš kje začeti iskat, ima Slovenska Filantropija objavljena mesta.

Pojdi na kakšen seminar, izobraževanje, na takšnih zadevah je pogosto veliko ljudi in žensk in boš kakšno spoznal.

Tečaje za osebnostno rast in duhovnost v glavnem obiskujejo ženske.

New Report

Close