Najdi forum

Pozdravljeni !
Iščem delo v trgovini a žal neuspešno…Vem nisem edina pa vendar,ko slišim kdaj koga ahhh v trgovini pa takoj dobiš delo…Jaz do sedaj dlje kot do razgovora nisem prišla,čeprav sem se nanj pripravila kolikor sem se lahko saj je prvi osebni kontakt zelo pomemben…In po navadi odšla z pozitivnim občutkom in upanjem,da pa vendarle bo morda sreča na moji strani,pa nič…V redu si rečem bo pa morde kje drugje priložnost…Do sedaj je ostalo le pri mojih željah in upanju pa nisem pesimist in glede na situacijo v kateri sem se znašla je vse prej kot dobro.
Sem pa edino po drugi strani razočarana nad tem,ko poslušam ljudi iz okolice češ dela je dovolj kdor želi delat bo delo dobil… Res je kar nekaj prostih delovnih mest ampak ne morem se prijavit za delo farmacevta npr.ali kakšne stroke kjer nimam izobrazbe znanja pa še manj. Ko grem kdaj v kakšno trgovino sploh kjer se prodaja modna konfekcija obutve in oblačil se vprašam ali so res veze tiste katere v večini primerov štejejo??? Bila pred kratkim na razgovoru za zaposlitev v eni izmed znanih blagovnih znamk katero sem dlje časa tudi kupovala skratka kot stranka in po naključju brez,da bi koga od zaposlenih prej spraševala napišem ponudbo za zaposlitev in presenetili so me z odgovorom,da trenutno ni potreb po novih zaposlitvah ok.si rečem bili so vsaj korektni v tem smislu…No pa sledi presenečenje čez kak slab mesec me pokličejo na razgovor niso imeli razpisanega delovnega mesta ,ker so iskali znotraj podjetja šlo je v bistvu za nadomeščanje porodniške super karkoli samo,da dobim priložnost opravljat delo,ki bi me res veselilo in mi je pisano na kožo ,občutek pozitiven govora je bilo o plači in vsem skratka v prijetnem vzdušju in predvsem obetajočem z druge strani to sem začutila saj imam kar se tega tiče kar nekaj izkušenj in tu sem bila resnično prepričana,da bom imela “srečo”.Seveda po slabem mesecu sledi odgovor : Da že imajo izbranega kandidata in,da jim je žal in škoda,ker se je izšlo drugače to je bil odgovor iz druge strani moram reči zelo prijazen dobila sem celo občutek in po pogovoru sodeč,da so bile po sredi zopet kakšne veze znotraj podjetja in so pač zaposlili nekoga,ki pač pozna področnega vodjo itd.Kmalu se je izkazalo,da je moj sum upravičen ampak ok.tako pač je si rečem…Ali res danes štejejo predvsem veze ? Vsakega,ko vprašam je dobil delo preko nekih vez in potem so ravno taki ljudje glasni kako je dovolj dela itd.Na prste ene roke lahko preštejem tiste katere so res dobili zaposlitev brez vez oz.poznanstev ter dokazali z svojim delom in trudom,da lahko opravljajo svoje delo in,ko mimogrede kdaj opazujem zaposlene v trgovinah si mislim ljubi Bog no po kakšnem ključu pa si ti zaposlen/a tukaj ??? ( Vse prej kot prijaznost,nepoznavanje blaga katerega prodajajo skratka brez vsakeršnega interesa služba pač…) jaz bi bila prekleto hvaležna za delovno mesto nad katerim se večina zmrduje in negoduje…Vem,da večina prejema bolj slabo plačo in,da delo z ljudmi ni ravno enostavno na drugi strani so še nadrejeni ampak,če nisi kos temu potem je bolje poiskat in delat nekaj kjer boš zmogel dat od sebe najboljše
Me pa zanima ima morda kdo podobne izkušnje ? Hvala za vsako informacijo.
L.p.

Pozdravljena.
Ne vem, lahko je tudi malo smole. V podjetju kjer sem zaposlena smo tudi imeli razpis za v trgovine in komaj dobili človeka, ki mu ni bilo vse odveč.

Mislim, da če boš vztrajala znaš kakšno službo ujeti.

New Report

Close