Najdi forum

Potovanja v oddaljene kraje

Mene zanima če ima kdo izkušnje s potovanji v malo bol oddaljene kraje ( azija, J. amerika)? Jaz bi zelo rada obiskala kakšno teželo in upam da mi bo naslednje poletje to tudi uspelo….

Lucija,

jaz sem bil letos v Mehiki.

Potovanje je bilo prelepo (prepotovali smo prakticno celotno pokrajino Jalisco in se za nekaj dni ustavili tudi na obali pacifika v Puerto Valljartu). Namesto klasicnega turisticnega angazmaja smo se odlocili za majckeno avanturizma. Ob prihodu v Mexicu City smo najeli avto in se zapeljali do Gualalajare. Tam smo se nastanili, potem pa smo vsak dan potovali v drug kraj.

Prva stvar, ki sem se jo naucil je, da je tretji svet hudicevo bolj nevaren od Evrope. Zaradi mojih svetlih las me je ze prvi dan v baru ogovoril neznanec, ki je trdil, da je odvetnik. Ni znal povedati, kaj je njegova specializacija. Trdil je, da je delal v glavnem mestu Nemcije, ni pa vedel, da to v tistem casu ni bil Berlin.

Na sreco smo imeli s sabo tudi Mexikanca, ki nas je nekako sproti poucil o teh zadevah. Toplo vam priporocam druzbo vsaj enega domacina.

Ce izvzamem slab priokus zaradi nenehnega oziranja prek rame, je Mehika prava pravljicna dezela. Cim gres ven iz vecjih mest in turisticnih okrajev se ti zdi, kot da se je tam cas ustavil pred pol stoletja. Vsi avtomobili so iz petdesetih, prav tako oblacila in hise. Tujce vidijo v tistih krajih zelo redko, posebej svetlolase, tako da se ti dekleta nenehno hihitajo. Ljudje so nadvse radovedni in prijazni.

Vcasih mora tvoj zelodec prenesti marsikaj, naprimer revscino brez primere. Ampak v resnici se zivljenje na robu puscave v kolibi z 10 otroci, nekaj kaktusi in tremi kozami njim ne zdi revscina, ker so tako ziveli od vekomaj.

Osebno so mi bile od vsega najbolj vsec zabave. Tam skupinskega plesanja skoraj ne poznajo in vedno plesejo v parih. Moram reci, da sem se s svetlimi lasmi tam pocutil nekako tako, kot bi se nekdo z Jamajke z gostimi kodrcki v slovenski diskoteki. Zenske so me nenehno oblegale. Gospa precej v letih, me je pod pretvezo, da me bo naucila latino gibov med plesom silovito zagrabila za zadnjico.

Kaj naj se recem? V hribih je lepo. So pa tudi tarantele, klopotace in skorpijoni. Mesta se barocna, polna nacickanih vodometov, spomenikov. Trznice so fenomenalne. Hrana je cisto nekaj posebnega (njihova celotna prehrana temelji na tortilji, to je popeceno testo iz koruze).

Kako zelo vreden je bil moj dopust, sem spoznal sele v Puerto Vallartu. Ceprav je Mehika popolnoma drugacna od Evrope, je bilo tisto mesto videti kot Portoroz, polno Americanov, Kanadcanov, ipd. Ce bi se za 14 dni nastanil tam, bi lahko rekel, da sem bil v Mehiki, ne pa tudi, da sem jo spoznal…

Lp,
Tommy

Tomi, zelo lepo si to napisal …

Jaz sem tudi bolj nemirnega duha … in ko me zgrabi, je treba spokat, pa čimprej na pot, bolj je daleč, boljše je … bolj je nerazvito, lepše je …

Mene vleče bolj na vzhod. Med nudeljčke in poševnooke, pa čimbolj stran od velikih mest. Najbolje je, da kar greš, brez posebnih predhodnih priprav . Skrbi in predsodke pustiš doma, sabo vzameš mali ruzak in zemljevid … pa en cel kup dobre volje in uživaš … prepustiš se toku dogodkov in ostaneš odprt za vse kar ti pride na pot.

varnost je v prvem planu, tvoja in stvari ki jih nosiš sabo. Na vzhodu še zdaleč ni take krize kot v Sr. in J. Ameriki (tudi Mehiki) . Lahko imaš smolo, načeloma pa je tam zelo varno. Kar pa še ne pomeni, da ti za varnost ni potrebno poskrbeti 🙂
Na vzhodu je vse pooceni. Zeloo poceni. Edini večji strošek je avio karta. Vse ostalo dobiš za drobiž. Priporočam potovanje v lastni režiji, absolutno! JV Azija je nora, potuješ brez vsakih problemov, ljudje so skrajno prijazni in ko enkrat prideš v njihov življenski ritem … prav nič vsiljivi. Prvič sem bila tam pred šestimi leti, od takrat .. kot da je del mene ostal tam … letos smo se vrnili, počutila sem se, kot da sem prišla domov. Azija je zame res nekaj posebnega.

Lucija, nekaj na to temo sem že pisala, na ‘mladih’ , predvsem o varnosti in raznih ‘zvijačah’ 🙂

Če te pa kaj konkretno zanima, pa kar prašaj! Bom rada pomagala.

lp, Barbara.

Kako si pa kot študentka lahko našparaš dovolj denarja, ker meni to do zdaj še ni ratalo?

Ko sem brala Castanedo, sem si rekla, da bom nekoč šla pogledat Sonoro.

Mene pa začuda zanima samo Evropa, pa mogoče še malo S Afrike, pa 1x bi si rada privoščila kakšne nore eksotične otoke. Sicer pa Evropa, Evropa, Evropa.

New Report

Close