Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija Premik spodnje čeljusti – da/ne?

Premik spodnje čeljusti – da/ne?

Pozdravljeni,

star sem 28 let in želel bi si urediti zobe (predvsem spodnja vrsta je zelo “nagužvana”, sprednji spodnji zobje niso imeli prostora za normalno rast, zato so zrasli postrani). Opravil sem pregled na privat zobni kliniki, kjer so bile ugotovitve sledeče:

– imam križni ugriz
– spodnjo čeljust bi bilo potrebno premakniti nazaj s kirurškim posegom v bolnišnici s t.i. “razcepom” in nato privijačiti skupaj, da se zaraste nazaj
– naknadno bi dobil še Invisalign nevidni zobni aparat, ki bi ga moral nositi kakšno leto
– celoten postopek bi trajal okoli enega leta

Skrbi me predvsem premik čeljusti, in sicer kako bi nova pozicija čeljusti lahko vplivala na obremenitev sklepov, da ne bo kasneje prihajalo do kakšnih naknadnih problemov. Ali je moj strah upravičen? So kakšna druga tveganja?

Želel bi si slišati še drugo izvedeniško mnenje, saj se mi zdi da gre za precejšen poseg.

Najlepša hvala.

Pozdravljeni. Upam, da vam je jasno, da iz tega, kar ste napisali, ni mogoče podati nobenega mnenja, ki bi štelo kot relevantno v odnosu do prvega mnenja. Potrebno je opraviti natančen pregled, tako vas kot vaših rentgenskih posnetkov, potem pa se glede na vaše želje lahko predlaga določen tip zdravljenja. Zdravljenje v medicini in kirurški posegi niso nekaj, kar se načrtuje po elektronski pošti s samo nekaj podatki. Če torej želite natančno mnenje in izvid, se naročite na pregled pri maksilofacialnem kirurgu.
Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

Pozdravljeni,

 

Tudi sama se odločam, ali iti na premik spodnje čeljusti ali ne. Informativni posvet pri kirurgu imam lahko šele čez 4 mesece, pred tem pa je potrebno že začeti z ortodontskim zdravljenjem, prilagojenim moji odločitvi. Operacija me izredno skrbi, še posebej, ker se o njej ne da nič prebrati, z izjemo bloga na strani Oopsi, ki mi je nagnal strah v kosti. Pri ortodontu ne dajejo informacij, saj je za to zadolžen kirurg, so pa potrdili, da okrevanje traja en mesev. Kje bi si lahko prebrala karkoli o postopku, stranskih učinkih, itd.? Nenazadnje gre za pomembno življenjsko spremembo.

 

Hvala in lep dan!

Pozdravljeni. Tega je na spletu res ogromno in odgovor gotovo presega obseg besedila na teh forumih. Samo vtipkajte ortognatska kirurgija v iskalnik in ooopsi stran se verjetno niti ne bo pojavila. Še vedno pa je najbolj pomembno, da se o vsem pogovorite s kirurgom in da si izberete kirurga, s katerim se ujamete in s katerim vaš ortodont uspešno sodeluje.

Lepo vas pozdravljam, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close