Najdi forum

Razlaga izvida

Pozdravljeni!
Na pregledu pred odstranitvijo modrostnega zoba sem prejela izvid, na katerem piše, da, citiram, “obstaja verjetnost za aok pri odstranitvi zoba 28”.
Ker je bil pregled izjemno hiter in sem izvid dobila po pošti, nisem uspela vprašati kaj to pomeni. Ker imam odstranitev zoba predvideno že čez mesec dni, me zanima kaj pomeni “aok”.
Do zdaj so mi izpulili že oba spodnja modrostnika brez težav (na nobenen izvidu tega ni pisalo), zato me toliko bolj skrbi kaj bi to lahko pomenilo.
Hvala!

Pozdravljeni. Zgornji modrostni zobje s koreninami dostikrat segajo v sinus – obnosno votlino, ki jo imate na vsaki strani nosu. Po odstranitvi zoba se lahko membrana sinusa poškoduje in pride do komunikacije med sinusom in ustno votlino, čemur rečemo antro-oralna komunikacija ali AOK. Te komunikacije se ob upoštevanju navodil po posegih največkrat same zaprejo, ne pa vedno. O temu se bosta pa pogovorila s kirurgom po posegu. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close