Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Poslabšanje po Alvescu

Poslabšanje po Alvescu

Spoštovani.
sem v srednjih letih, pred nekaj leti so mi diagnosticirali astmo (zaradi dolgotrajnega suhega pokašljevanja in težjega dihanja ob naporu – hoja v hrib). Kadilka nisem bila nikoli. Terapija, ki jo imam je alvesco 2 vpiha 1x dnevno. Po dveh – treh letih, ko so se simptomi umirili, počutje izboljšalo, sem začasno prekinila z vpihi alvesca. Redni pregled pri pulmologu je pokazal povečano vnetje (čeprav ga fizično ne zaznam, spirometrija je bila še kar ok, Feno test pa je pokazal očitno povečano vnetje) tako sem spet začela redno z vpihi alvesca, a po 10 dneh opažam ves čas povečano hripavost, rahlo pekoče grlo in rahel pekoč občutek v pljučih. Nič groznega pa vendar se mi zdi, da je zdaj slabše, kot takrat, ko sem imela premor z alvescom.
Je to normalno? Morda prehodni znaki? (čeprav se mi zdi da v 10 dneh bi se že moralo umiriti)
HVALA.

Dober dan,
dajmo počakati par tednov, da se vnetje vsaj malo spravi pod kontrolo. Če ne bo v redu, je za stopiti do pulmologa. Lahko, da sedaj čutite lokalne neugodne učinke zdravila. Ali po uporabi Alvesca pogrgrate vodo in izpljunete?
LP
MK

Spoštovani.
Hvala za odgovor.
Potrpljenje torej 🙂
In da, v zadnjem času splaknem usta po alvescu. To mi je priporočil znanec, ki tudi ima astmo. Niso mi te informacije dali ne pri pulmologu ne v lekarni.

New Report

Close