Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Cudn obcutek v prsih in grlu

Cudn obcutek v prsih in grlu

Pozdravljeni,

Pred 14 dnevi sem bila pri pulmologu z razlogom, ne morem se nadihati ob aktivnosti, bolecina v prsih. Ugotovljen mi je bil sum na kronicno astmo (pljuca ok, kisik ok), slabse prehodne dihalne poti. Pri pregledu sem dobila stiri vpihe ventolina in terapijo zjutraj in zvecer flixotide in po potrebi ventolin. Po pregledu ima vsak dan obcutek tiscanja v plucih in cmoka v grlu. Pozna se mi tudi pri aktivnosti, ne morem biti tako aktivna, sem bolj zadihana. Obcutek zacutim ne glede ali sedim, delam,..Na izvidu pise da je glede srca vse vredu. Resnicno me skrbi, zakaj tak obcutek….stara sem 40 let, aktivna, nekadilka, drugih tezav nimam. Sem pa pred dnevi po kosilu pppila kozarec rdecega vina in je obcutek cmoka in tiscanja zginil. Priznati moram, da imam zadnje case veliko psihicnega napora v druzini in sluzbi. Prosim vas za nasvet, ker me resnicno skrbi.
Ze v naprej se vam zahvaljujem za odgovor.
Lep pozdrav.

Dober dan,
najbolje je, da se še enkrat oglasite pri pulmologu, da se pogovorita o možnostih. Ne vem, ali je diagnoza astme čvrsta. Če je, jo je treba upoštevati. Če ni, bi bilo fino še naprej razmišljati o drugih razlogih (ultrazvok srca in ergospirometrijo bi bilo za narediti). Če bo vse to v redu, se bomo zadovoljili z razlago psihogenih težav.
LP
MK

New Report

Close