Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Težave pri izkašnjevanju

Težave pri izkašnjevanju

Pozdravljeni.

Že več kot 20 let opažam,da po vsaki virozi začnem suho kašljati do omotice, mravljinčenja. Moti me to, da mojed telo ni sposobno izkašljati Katarja. Čutim ga v bronhijih,prav trese se not, kdaj ob hudem napadu kašlja me zapeče, ko se utrga sluz oz gnoj, a da bi to spravila do grla in izpljunila, ni mogoče oz zelo zelo redko, morda enkrat na leto ob večih virozah. Sklepam,da se mi zato posledično vleče kašelj vsaj 3 mesece in če imam na leto 3 viroze, kar večino časa suho pokasljujem. Ne pomagajo niti pripravki za izkašljevanje ne za zatiranje kašlja (nazadnje sem dalj časa jemala folcodin, pa ni bilo izboljšanja). Razmišljam, kako spodbuditi pljuča, da bi le dala ven,kar je za ven? Morda mi migetalke ne delajo dobro? Je možno,da zato, ker se je v moji primarni družini kadilo notri (oba starša sta bila strastna kadilca) in kadilo se je povsod? Kaj lahko sedaj sama naredim? Se da te migetalke preveriti, če je to krivec? Lahko zrastejo se,se obnovijo? Ali je kaj drugega? Stara sem 37 let. S taksnim kašljem imam težave vsaj že od srednje šole. Pijem zadosti, gibam, živim zdravo, zdrave telesne teže, edino kar je, zelo hitro zbolimo, večkrat letno in takoj po vsakem prehladu spet trpijo pljuča oz ta Katar, ki ne gre vem. Hvala za napotek, kako naprej.

Dober dan,
To, da kašelj traja par mesecev po virozi, ni tako redko. Velikokrat pomaga, če se uporablja Berodual spray. Seveda je za preveriti, če se v ozadju še kaj skriva. Naj vas osebni zdravnik napoti k pulmologu.
LP
MK

New Report

Close