Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Razlaga izvida

Razlaga izvida

Pozdravljeni. Sin ze 2leti obiskuje pulmologa in bi rada izvedela, kaj merjeni rezultati pomenijo, da bi si jih laicno lahko razlozila (kdaj je stevilka dobra, kdaj slabsa, kdaj slaba ali se glede na terapijo izboljsujejo ali kako drugace spreminjajo). Sin prejema flexotid 2x dnevno 50 mikrogramov vpiha. Rada bi vedela, ali se iz navedenih vrednosti da sklepati ali greza astmo otroske dobe ali ne, kaksna je sploh razlika? Razocarna sem, da mi na moja vprsanja pulmologinja ne odgovori, ampak me je grdo ostela, laj se vtikam v njeno delo, kdo je tu strokovnjak.
Sin redno meri pef, vrednosti ima dobrez med 190 in 230. Zato se je osebni zdravnik odlocil,da bi v casu poletja, ko bomo na morju slaba dva meseca, prenehali z dajanjem flexotida. Na morju poleti je bil brez zascite, je pihal klasicno do 220, tri mesece nazaj, je pef pihal pozimi marca do 240. Ventolina ni potreboval ze dve leti. Ali bo sin kdaj kandidat ali pa je ze, da flexotid prekine? Ali ga bo lahko kdaj povsem prenehal jemati?
Je alergik na prah prsico, najverjetneje tudi ja pasjo in konjsko dlako, araside je bil alergik,sedaj pa ne vemo, saj ji poskusil oz ni bilo vec provokacij.

Izvid:januar 2018
104cm, 16kg
VC 960, 96%
FVC950
FEV1 930, 99%
TI- 98%

September 2018 116CM, 20KG
Pozitiven metaholinski test. Hujsa bronhialna odzivnost glede na test. (Kje je to razbrati iz izvida, lahko to se spremeni?) IZVID:
VC1127, 113%
FVC1110
FEV11040 98%
TI 93%

VC 1570 116%
FVC1570
FEV1 1400 110%
TI: 89%
Hvala za opis kak vrednosti pomenijo in hvala za odgovor!

Dober dan,
koliko pa je sin star?
Seveda je najbolje, da se glede prognoze pogovorite z zdravnikom, ki sina pozna. Sicer velja, da precej astem otroške dobe v času pubertete izzveni.
LP
MK

New Report

Close