Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Kopb in kri v izpljunku

Kopb in kri v izpljunku

Pozdravljeni
Novo leto sem praznovala v bolnišnici Golnik od koder sem bila odpuščena z diagnozo Kopb. Dobila sem zdravilo Spiriva, po prvem odmerku me je začelo boleti v prsih, celo noč sem kašljala. Po drugem odmerku sta bila bolečina in kašelj močnejša, pojavila se je sveža kri v izpljunku. Kljub temu sem jo jemala še dva dni, stanje pa se ni nič popravilo, kašelj je bil še hujši. Tri dni sem bila nato brez zdravil razen Beroduala, krvi v izpljunku ni bilo več, nato pa sem začela z Ultibro. Že po prvem odmerku, se je bolečina v prsih sicer zmanjšala, kašelj pa je mnogo močnejši, spet se je pojavila kri v izpljunku. Kaj zdaj, naj spet menjam zdravilo ali naj jemljem Ultibro naprej in upam da ne bo več krvi in kašlja?
Hvala za odgovor.

Dober dan,
to je pa čudno, ta zdravila tega ne bi smela delati. Kakorkoli, če vam je Berodual všeč, ga lahko prejemate 3-4 krat po dva vdiha. Potem bi bilo pa fino na kontrolnem pregledu najti eno dolgodelujoče zdravilo, ki vam ne bi delalo problemov.
LP
MK

Na odpustnem listu piše naj grem na kontrolo k pulmologu z izvidom CT, na katerega pa sem naročena na Golniku konec marca. Do takrat pa mi zdravila piše osebni zdravnik. Začela sem z inhalacijami fiziološke tekočine, bom videla če bo to kaj izboljšalo zadeve.
Hvala za hiter odgovor.

New Report

Close